אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווינדוס 10 הגיעה לאחר תלאות רבות ל-50% נתח שוק צילום: Business Insider

ווינדוס 10 הגיעה לאחר תלאות רבות ל-50% נתח שוק

מערכת ההפעלה של מיקרוסופט מותקנת כיום על יותר מ-800 מיליון מחשבים ברחבי העולם. ואולם ווינדוס 7 עדיין מחזיקה כ-30% מהשוק ואפילו XP הוותיקה עדיין בשימוש על כמעט 3% מהמחשבים

02.09.2019, 12:36 | שירות כלכליסט
ווינדוס 10 הגיעה להיקף התקנות של כ-50% על מחשבים, כך עולה מנתוני חברת המחקר Net Applications שפורסמו אתמול (א'). לקח למיקרוסופט כ-4 שנים להגיע להיקף זה וזאת למרות שבחברה כיוונו בהתחלה להיקף התקנות של כמיליארד עותקים תוך שנתיים עד שלוש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

המספרים הנוכחיים מצביעים על כך שהמערכת מותקנת על כל מחשב שני בעולם. עם זאת אין מדובר בנתונים מרשימים באופן אבסולוטי. רק בינואר שעבר הצליחה ווינדוס 10 לעבור את קודמתה, ווינדוס 7 מבחינת נתח שוק. עם זאת אלו אבני דרך שיפה שמיקרוסופט עברה סוף סוף, למרות שלקח לחברה יותר זמן לעשות זמן משקיוותה.

ווינדוס 10 מותקנת על חצי מהמחשבים בעולם ווינדוס 10 מותקנת על חצי מהמחשבים בעולם ווינדוס 10 מותקנת על חצי מהמחשבים בעולם

כניסת ווינדוס 10 החלה בצורה מאוד חזקה, אך היקף ההתקנות האט ככל שהחודשים עברו. הסיבות לכך מגוונות, בהתחלה סבלה המערכת מבעיות ילדות שגרמו לבאגים שונים ואף לאיבוד נתונים. לאחר מכן התברר שמדיניות הפרטיות של החברה לא תאמה את הציפיות של המשתמשים עבור מוצר שנרכש בכסף ולאחרונה אף התברר שבחלק מהעדכונים האחרונים נצפו עדיין באגים שגרמו לבעיות בהפעלת אפליקציות.

יותר מ-800 מיליון התקנות כיום

 

אבני הדרך של ווינדוס 10 החלו עם התקנות על כ-75 מיליון מחשבים בחודש הראשון שלה בשוק. היא עברה את 100 מיליון המכשירים לאחר 10 שבועות. בהמשך הייתה הצמיחה יציבה יחסית: 200 מיליון התקנות תוך פחות מחצי שנה, 270 מיליון אחרי שמונה חודשים ו-400 מיליון אחרי 14 חודשים. אז האטה הצמיחה, והגיעה ל-500 מיליון אחרי 21 חודשים, 600 מיליון אחרי 28 חודשים, 700 מיליון אחרי 38 חודשים, ו-800 מיליון רק במרץ שעבר.

ווינדוס 10 עומדת בפני השקת עדכון חדש ומיקרוסופט עובדת במרץ לשלב בה ככל שניתן תכונות מחשוב ענן כדי להקל על הליך העדכון. עם זאת היא גם מוציאה לאיטה את השליטה על התהליך מידי המשתמשים. נראה שזו אחת הסיבות העיקריות לכך שווינדוס 7 עדיין מחזיקה מעמד כל כך הרבה זמן. אפילו לווינדוס XP היה עדיין נתח שוק של כ-2.8% וזאת מערכת הפעלה בת כמעט 20 שנה.

נתוני השוק מצביעים על כך שלמרות זאת מיקרוסופט היא המנצחת הגדולה של תחום מערכות ההפעלה למחשבים. יריבתה העיקרית, Mac OS X של אפל הציגה נתח של כ-5% בלבד. לינוקס, מערכת ההפעלה החופשית מותקנת כיום על כ-1.5% מהמחשבים בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות