אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סינגפור: קנה כרטיס טיסה רק כדי ללוות את אשתו - ונעצר צילום: Changi Airport Group

סינגפור: קנה כרטיס טיסה רק כדי ללוות את אשתו - ונעצר

שדה התעופה צ'אנגי הוא אתר אטרקטיבי, והשלטונות נאלצים למנוע ביקורים מיותרים. מהם העונשים הצפויים לסוררים?

03.09.2019, 17:10 | שירות כלכליסט
שדה התעופה צ'אנגי בסינגפור נחשב לאחד הטובים והמפוארים בעולם, עד כדי כך שנראה שחלק מהמבקרים בו מגיעים אליו בלי שום כוונה לטוס לשום מקום.

משטרת סינגפור פרסמה לאחרונה אזהרה לתושבים לא "לנצל לרעה" את כרטיסי העלייה למטוס. זאת לאחר שאדם נעצר לאחר שרכש כרטיס טיסה רק כדי שיוכל ללוות את אשתו עד שער העלייה למטוס, כשאין לו כל כוונה לטוס איתה.  

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק
 , צילום: rwddit צילום: rwddit  , צילום: rwddit

שדה התעופה צ שדה התעופה צ'אני והשלט האוסר על כניסה לשערי היציאה | צילום: Singapore police/ straitstimes שדה התעופה צ

בסינגפור מדובר בעבירה על החוק, שכן תחומי המעבר מוגדרים כ"אזורים מוגנים". פירוש הדבר כי ניתן להגיש כתב אישום נגד כל מי שמגיע לאזור שערי העלייה למטוס בשדה התעופה המפורסם בלי כל כוונה לעלות למטוס. העונש על העבירה הזה הוא קנס של 14,300 דולר או מאסר של עד שנתיים. בשמונת החודשים הראשונים של 2019 כבר נעצרו 33 אנשים שחשודים בהפרת החוק.

שדה התעופה המפתה מבפנים, צילום:  Changi Airport Group שדה התעופה המפתה מבפנים | צילום: Changi Airport Group שדה התעופה המפתה מבפנים, צילום:  Changi Airport Group

לפי הודעת המשטרה המקומית, במקרה האחרון מדובר  בגבר בן 27 שרכש כרטיס טיסה אך ורק כדי שיוכל ללוות את אשתו עד שער העלייה למטוס "כשלו עצמו אין שום כוונה לצאת מסינגפור".

לזכותו ייאמר כי הרעיון לבלות זמן בשדה התעופה צ'אנגי בלי סיבה מיוחדת אינו מופרך כלל. באפריל פתחו במקום את טרמינל ג'ול, הכולל מפל מים בגובה 40 מטרים (המפל המקורה הגבוה בעולם), פארק המשתרע על פני 14 אלף מ"ר, הכולל גשר תלוי, שיחים דקורטיבים ומבוכים וגן מקורה עם 3,000 עצים ו-60 אלף שיחים מטופחים.

זו כאמור לא התקרית הראשונה שבה אנשים מבלים בשדה התעופה יותר זמן מכפי שהם אמורים. ב-2016 נעצר תושב מלזיה לאחר שבילה במקום במשך 18 ימים, וזייף כטיסי עלייה למטוס על מנת להיכנס ל-9 לאונג'ים ברחבי שדה התעופה. זמן קצר לאחר מכן, נעצר זוג שהזמין לעצמו כרטיסים גמישים אך ורק על מנת לקבל גישה לקניון במקום, שם רכשו אייפון 7.

במקרים אחרים נתפסו נוסעים שרכשו כרטיסים אותם ביטלו זמן קצר לפני ההמראה, כך שעדיין הספיקו ליהנות ממנעמי שדה התעופה.

תגיות