אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה בהונג קונג: הממשל ביטל את חוק ההסגרה, ההאנג סנג זינק ב-3.9% צילום: רויטרס

דרמה בהונג קונג: הממשל ביטל את חוק ההסגרה, ההאנג סנג זינק ב-3.9%

קארי לאם נכנעה ללחץ הציבורי והכריזה באופן רשמי על ביטולו של חוק, שהצית מחאה אלימה שנמשכה שלושה חודשים

04.09.2019, 13:16 | שירות כלכליסט

מושלת הונג קונג קארי לאם נכנעה רשמית ללחץ הציבורי והכריזה היום (ד') כי היא נסוגה לגמרי מחוק ההסגרה, שהצית את המחאות שפשטו בעיר בחודשים האחרונים. על רקע הדיווחים, מדד ההאנג סנג בהונג קונג זינק ב-3.9%

הצעת החוק, שהועלתה לראשונה באפריל הייתה מאפשרת הסגרת תושבי הונג קונג לסין. ביוני נאלצה הממשלה "להקפיא" את החוק בשל המחאות הנרחבות נגדו. אולם, ההקפאה לא הספיקה למפגינים, שהמשיכו בפעולות המחאה כבר 13 שבועות. המפגינים דורשים גם זכויות דמוקרטיות מלאות בטריטוריה.

קראו עוד בכלכליסט

מנהיגת הונג קונג קארי לאם, צילום: רויטרס מנהיגת הונג קונג קארי לאם | צילום: רויטרס מנהיגת הונג קונג קארי לאם, צילום: רויטרס

ביטול החוק, שהיה מאפשר את העברתם של אזרחים מהונג קונג שחשודים בפלילים לעמוד למשפט סין, הוא אחת הדרישות המרכזיות של הפעילים הפרו-דמוקרטיים שחוללו את אחד המשברים הקשים ביותר שידעה המושבה הבריטית לשעבר בעשורים האחרונים.

הונג קונג הייתה מושבה בריטית שהוחכרה מסין עד 1997, אז חזרה לידיה של האחרונה תחת מסגרת שלטונית של "מדינה אחת, שתי מערכות", אשר אפשרה להונג קונג מידה מסוימת של אוטונומיה משפטית וכלכלית. המחאות הנוכחיות נגרמו מחששם הגובר של תושבי הונג קונג משחיקת זכויות האדם שלהם תחת שלטון סין.

המפגינים פרסמו חמש דרישות בעת פרוץ ההפגנות ביולי שכוללות ביטול מלא של חוק ההסגרה, הפסקת תיאור ההפגנות כ"הפרות סדר", ביטול כל האישומים נגד המפגינים, הקמת ועדה עצמאית שתחקור את השימוש בכוח ע"י משטרת הונג קונג, והצבעה דמוקרטית על זהות מנהיגי ומחוקקי העיר עד 2020.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
הפגנות בהונג קונג
איך מישהו אמר, לא משנה מה יעשו בשבילם הם תמיד ימצאו תירוץ להפגין נגד, הילדים החוליגנים האלה הרסו כל מה שההורים שלהם בנו בהונג קונג. יש קבוצה של אלעק ״דמוקרטים״ (שנתמכת ע״י האמריקאים)שמתסיסים את ההמון אם חזון של כביכול מדינה דמוקרטית נפרדת מסין (הם לא משתתפים פיזית בהפגנות, רק מתסיסים דרך העיתונות) דבר שסין לעולם לא תסכים שיקרה. הדבר הכי טוב להונג קונג יהיה אם הסינים יכנסו ויחסלו את ההפגנות האלו שהורסות הכול.
SY  |  04.09.19
4.
כלומר המשטר בסין הורה למושלת הונג-קונג.....
הכל זמני. בהזדמנות ראשונה הסינים יעשו שם מה שירצו. כרגע עח רקע פיקחון העיניים של האמריקאים, שמפסיקים סוף סוף להיות פראיירים, זה לא נח לסינים. אבל לא לעולם חוסן. בכלל יש לי הרגשה שההפגנות היו כל כך מוצלחות, שהם ימצאו כבר תרוץ אחר להמשיך. אולי אפילו בחירות חופשיות למנהיג הונג קונג.
פלד  |  04.09.19