אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השביתה במס הכנסה פוגעת בעובדים צילום: ד"ר אבישי טייכר

השביתה במס הכנסה פוגעת בעובדים

הקלות על הדק השביתה מצד אלו שנהנים גם כך מתנאים מיטיבים בהרבה מרוב המשק משחקת לידיהם של אלו המתריעים נגד כוחה המופרז של ההסתדרות ודורשים לקדם חוק בוררות חובה בשירותים חיוניים

05.09.2019, 08:17 | עמרי מילמן

מס הכנסה ומיסוי מקרקעין שובתים מאז שלשום. להבדיל משביתת מורים לא מדובר באירוע שמזעזע את המדינה, אך בכל זאת נפגעת האפשרות של לא מעט עסקים ואנשים פרטיים לקבל החזרים ולהסדיר תשלומים, ואסור להקל בכך ראש. ראוי שעובדי המדינה יתייחסו להשבתת השירותים הציבוריים בחרדת קודש, אלא שנראה שלאחרונה, אולי לאור תקופת הבחירות ועמוד השדרה הגמיש של הפוליטיקאים, כספנו הפך להפקר.

הדרישות של עובדי רשות המסים נוגעות למעבר של כ־400 עובדים לבניין חדש בקריית הממשלה בירושלים, מה שאומר שהם ייאלצו לחנות מעט רחוק יותר מהמשרד. עבור זה דורשים העובדים - בנוסף ל־20 דקות "חופשיות" ביום שיש להם בעקבות הסכם ישן, וחצי שעה נוספת למשך חצי שנה להסתגלות למעבר - הפחתה נוספת של 40 דקות מיום עבודה של שמונה שעות וחצי. בפועל מדובר בהקדמת השעות הנוספות ותוספת בשכר.

ארכיון ארכיון ארכיון

כבר ב־2017 עמד שכרם הממוצע של עובדי הרשות על 17 אלף שקל בחודש (9% יותר מהשכר הממוצע של עובדי המדינה), וזה עוד לפני חלק מהתוספת של 7.75% לשכר שסוכמה בין שר האוצר משה כחלון ליו"ר ההסתדרות דאז אבי ניסנקורן עבור עובדי המדינה, ולפני תוספת של 9% נוספים שסוכמה בין מנכ"ל האוצר שי באב"ד לנציגי הרשות במהלך 2017 כדי לשמור על שקט תעשייתי עבור כחלון. באופן רשמי, תלונות הוועדים עוסקות בתוכנית שלטענת הנהלת הרשות בגלל הגיעה מדרישות העובדים עצמם ומהכנסתה של תוכנה לרישום נוכחות שפועלת בשאר המשרדים - אולם הדיונים בין הוועדים להנהלה לגביה אפילו לא התחילו, כך שקשה לקבל את הטיעונים הרשמיים.

אותה מחאה של עובדי הרשות מגיעה לאחר שעובדי המשרד לאיכות הסביבה, שאמורים גם הם לעבור לבניין החדש, הפסידו באותו נושא בבית הדין האזורי לעבודה, שהתייחס בין היתר למחיר שכולנו נדרשים לשלם על כך שהבניין החדש נותר ריק, ומיליוני שקלים בחודש יורדים לטמיון. הקלות על הדק השביתה מצד אלו שנהנים גם כך מתנאים מיטיבים בהרבה מרוב המשק, אולי תניב עבורם בסופו של דבר עוד תוספת, אבל היא משחקת לידיהם של אלו המתריעים נגד כוחה המופרז של ההסתדרות ודורשים לקדם חוק בוררות חובה בשירותים חיוניים. בוררות חובה לפני כל עיצומים או שביתה אולי תפגע בכוחה של ההסתדרות, אבל לאור השימוש המופרז בכוחה, יכול להיות שכבר אין ברירה אחרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות