אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט תספק ציוד ראיית לילה ל'מארינס' - תמורת רבע מיליארד דולר

אלביט תספק ציוד ראיית לילה ל'מארינס' - תמורת רבע מיליארד דולר

חברת האריס האמריקאית, שנרכשה השנה על-ידי אלביט מערכות, תצייד את הפנטגון במשקפות; מדובר בהסכם שיתפרס על פני מספר שנים ויסתיים בשנת 2024

08.09.2019, 10:12 | חזי שטרנליכט

יצרנית מערכות ראיית הלילה האריס (Harris) חתמה על חוזה חדש של 249 מיליון דולר עם הפנטגון, לפיו תספק משקפות ראיית לילה לחיל הנחתים של ארה"ב ("מארינס").

קראו עוד בכלכליסט

חברת האריס קורפ מוירג'יניה נרכשה על ידי אלביט מערכות והודעה על הרכישה יצאה בחודש אפריל השנה, אך העסקה טרם הושלמה ולכן אלביט לא היתה מחויבת לדווח עליה עד כה - אך מדובר בעסקה שתיחשב בעתיד כחלק מעסקיה של אלביט מערכות. 

לפי דיווחים בארה"ב, האריס תספק לנחתים ציוד ראיית לילה מתקדם, עם רכיבי חילוף והסכם תחזוקה לוגיסטי. מדובר בחוזה שיתפרס על פני מספר שנים ויסתיים בשנת 2024.

האריס התמודדה מול שש הצעות במכרז של הפנטגון וזכתה. לפי הדיווחים בארה"ב, המשקפות שתספק מדגם האריס F5032, כוללות מערכת הפועלת על סוללות AA, אשר מתריעה כאשר הסוללות עומדות להיגמר. הן בעלות מנגנון כיוונון אוטומטי לדרגת בהירות התמונה.  

בצלאל מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות | צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן

אלביט מערכות רכשה את האריס תמורת 350 מיליון דולר, והודיעה על כך ב-5 באפריל השנה. מדובר בעסקה המשמעותית ביותר מאז השלמת רכישת תעש מערכות בנובמבר האחרון, עסקה בהיקף של 1.8 מיליארד שקל.

סוכנות דירוג האשראי מידרוג פרסמה בסוף אפריל הערכה כי רכישת האריס צפויה להאט את יחסי כיסוי החוב של החברה. מידרוג נתנה לאלביט אופק דירוג שלילי בינואר השנה על רקע השחיקה המדוברת ביחסי הכיסוי לאחר רכישת תעש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות