אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע ממליצה להעמיד לדין את מנחם ויינברג בחשד לשימוש במידע פנים

רשות ני"ע ממליצה להעמיד לדין את מנחם ויינברג בחשד לשימוש במידע פנים

רו"ח ויינברג, פעיל בשוק ההון, חשוד בשימוש במידע פנים, מרמה ורישום כוזב ועקב כך גרף מאות אלפי שקלים לכיסו

09.09.2019, 13:05 | תומר גנון

רשות ני"ע העבירה למחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) את תיק החקירה בעניינו של פעיל שוק ההון, רו"ח מנחם ויינברג ובעניינן של החברות אליום, מיקרומדיק, קדימה סטם וסאמיט. על פי מקורב לחקירה הרשות סבורה שיש תשתית ראיתית מספקת להגשת כתב אישום על שימוש במידע פנים, מרמה ורישום כוזב נגד ויינברג, שעל פי החשד גרף מאות אלפי שקלים לכיסו. עם זאת ההכרעה הסופית אם להגיש כתב אישום היא בידי הפרקליטות.

קראו עוד בכלכליסט

לצדו של ויינברג נחקרו באזהרה מספר נושאי משרה בכירים בחברות הציבוריות, בחשד לביצוע עבירות של שימוש במידע פנים על ידי איש פנים על מסירת המידעים לויינברג, וכן בעבירות מרמה והפרת אמונים בתאגיד. בין הבכירים שנחקרו עד כה בפרשה על קשריהם עם ויינברג, יוסי בן יוסף, מנכ"ל קדימסטהם לשעבר; בעל השליטה (46%) ומנכ"ל סאמיט נדל"ן, זוהר לוי; מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, עפר גונן; ומנכ"ל אליום, אסף אלפרוביץ. לא ידוע מה המלצת הרשות בעניינם.

רו"ח מנחם ויינברג רו"ח מנחם ויינברג רו"ח מנחם ויינברג

תיק החקירה, כך הודעת הרשות, מאגד מספר פרשות שעניינן, בין היתר, חשד לביצוען של עבירות שימוש במידע פנים בקשר לניירות הערך של חברות ציבוריות שונות הנסחרות בבורסה בת"א, וזאת במהלך השנים 2018-2016.

הציר המרכזי בחשד לביצוען של העבירות הוא ויינברג, פעיל בשוק ההון אשר במהלך התקופה הרלבנטית קיים קשרים ישירים עם אנשי פנים בחברות ציבוריות שונות המחזיקים בעמדות מפתח ו/או מכהנים כנושאי משרה בכירים באותן חברות.

לפי החשד, השתמש ויינברג באופן שיטתי במידעי פנים שקיבל לידיו מאותם אנשי פנים, טרם פרסומם לציבור, וביצע עסקאות בהיקף כספי של מיליוני שקלים בניירות ערך של אותן חברות כשברשותו מידע פנים. כמו כן על פי החשד, בחלק מהמקרים, מסר ויינברג את מידע הפנים שקיבל מאותם אנשי פנים לגורמים נוספים.

על פי החשד, בעקבות פעילות אסורה זו, גרף ויינברג רווחים כספיים אסורים בחשבונות בבעלותו ו/או בשליטתו בסך של מאות אלפי שקלים. לצד עבירות השימוש במידע פנים נחקר ויינברג בחשד לביצוע שורה של עבירות נוספות, בהן עבירות תרמית בניירות ערך, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

החקירה המורכבת הסתיימה תוך זמן קצר יחסית להיקף התיק - 7 חודשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות