אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-FDA במתקפה חזיתית נגד ג'ול: דורשת שינוי מיידי בשיטות השיווק צילום: טי.אן.אס

ה-FDA במתקפה חזיתית נגד ג'ול: דורשת שינוי מיידי בשיטות השיווק

טוענת כי שיווק הסיגריה האלקטרונית של ג'ול כ"פחות מזיקה" מסיגריות רגילות נעשה ללא אישור הרשות, בניגוד לחוק; אי עמידה בדרישת ה-FDA מסכנת את ג'ול בקנסות ואף בהחרמת כל מוצריה על ידי הרשויות

09.09.2019, 18:35 | שירות כלכליסט

רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) יוצאת למתקפה חזיתית נגד יצרנית הסיגריות האלקטרוניות ג'ול (Juul) – ודורשת הפסקה מיידית של שיטת השיווק המנוגדת לחוק לשיטת הרשות, הכוללת תיאור של המוצר כ"פחות מזיק" מסיגריות רגילות.

קראו עוד בכלכליסט

ה-FDA מציג במכתב איום חד משמעי – אם ג'ול לא מתקנת את דרכיה ומשנה מיידית את אופי הפרסום והשיווק שלה, יוטלו עליה קנסות ותיתכן אף החרמת כל מוצרי החברה על ידי הרשויות.

מעשן ג מעשן ג'ול | צילום: טי.אן.אס מעשן ג

ה-FDA העביר היום מכתב אזהרה לג'ול שבו נטען כי שיטת השיווק האמורה אינה עומדת בדרישות החוק.

עמדת ה-FDA מבוססת על דוח מיוחד שהוציאו ועדות מטעם בית הנבחרים שבוחנות ענייני סוגיות של מדיניות כלכלית וצרכנות. הדוח קבע שהחברה עברה על החוק בכך ש"מכרה או הפיצה את המוצר כמוצר טבק התאמות בהיבט הסיכונים ללא צו של ה-FDA אשר מתיר מכירה או הפצה מסוג זה".

הדוח מסתמך על החקיקה הקובעת שעל מנת לשווק מוצרי סיגריות בעלות סיכון נמוך יותר מסיגריות רגילות, חברות חייבות לקבל אישור של ה-FDA – ג'ול ביצעה את ההפצה מבלי שקיבלה את האישור הנדרש.

ראש ה-FDA בפועל נד שרפלס: "ללא קשר לשאלה מהו מיקומה של סיגריה אלקטרונית ברצף רמות הסיכון של מוצרי טבק, החוק קובע בבירור שלפני שיווק בעל סיכון נמוך, חברות חייבות לבסס בראיות מדעיות את הטענה שהמוצר שלהן אכן בפועל הוא על סיכון נמוך יותר ושהוא מזיק פחות".

"ג'ול התעלמה מהחוק ובדרך מדאיגה מאד, הציגה כמה מטענותיה בבתי ספר לצעירים של האומה הזו", הוסיף שרפלס. לג'ול ניתנו 15 ימים על מנת להעביר תגובה למכתב ה-FDA.

ביום שלישי דיווח הוול סטריט ג'ורנל כי רשויות הבריאות הפדרליות בארה"ב מפצירות באנשים להפסיק להשתמש במוצרי עישון אלקטרוניים; הרשויות חוקרות את מותו של אדם שלישי ממחלה מסתורית שנגרמה משאיפת אדים ממתקן עישון אלקטרוני, שלטענת החוקרים פגעה עד כה ב-450 אנשים בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות