אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביטוח רכשה 70% ממגרש בגבעתיים תמורת 101 מיליון שקל צילום: יסקי מור סיון

נחשף בכלכליסט

כלל ביטוח רכשה 70% ממגרש בגבעתיים תמורת 101 מיליון שקל

המגרש ממוקם במתחם כורזין ומיועד להקמת מגדל משרדים בן 35 קומות, שיכלול גם 46 דירות בקומות העליונות; בכך נכנסת החברה לשותפות עם החברות צמח המרמן ואורקום, שרכשו אותו בסוף 2017 תמורת 83.5 מיליון שקל

15.09.2019, 11:25 | שלומית צור

כלל ביטוח נכנסת לשותפות במגרש המיועד להקמת מגדל משרדים במתחם כורזין בגבעתיים. חברת הביטוח, הודיעה כי רכשה 70% מהזכויות בממגרש מהחברות צמח המרמן ואורקום, תמורת 101 מיליון שקל.

על המגרש הממוקם בפינת הרחובות כורזין ותפוצות ישראל, חלה תוכנית בניין עיר מאושרת להקמת מגדל משרדים בן 35 קומות בשטח 44 אלף מ"ר, ובהם שתי קומות מסחר, קומה ציבורית, 27 קומות משרדים, ו-46 דירות מגורים בקומות העליונות של המגדל. זאת בנוסף לחניון תת קרקעי.

קראו עוד בכלכליסט

הדמיית המגדל במתחם כורזין, צילום: יסקי מור סיון הדמיית המגדל במתחם כורזין | צילום: יסקי מור סיון הדמיית המגדל במתחם כורזין, צילום: יסקי מור סיון

בשלהי 2017 רכשו החברות צמח המרמן, בבעלות משפחות פייגלין ובן אברהם, ואורקום אסטרטגיות, בבעלות אורן ואבי חלפון, את המגרש מחברת מצלאוי ב-83.5 מיליון שקל. על המגרש פעלה בעבר מרכזיית בזק שנהרסה וכיום פועל בו מגרש חנייה.

עלות הקמת הפרויקט, מוערכת ב-600 מיליון שקל, כאשר כלל ביטוח תשקיע כ-250 מיליון שקל בנוסף לרכישת הזכויות בקרקע. בכוונת החברות להגיש בקרוב בקשה להיתר בנייה, ובמקביל לקדם תוכנית להוספת זכויות בנייה למשרדים במגדל. את הפרויקט מתכנן משרד האדריכלים יסקי מור סיון.

מתחם כורזין בדרום מזרח גבעתיים, ממוקם בין הרחובות כורזין במזרח, משמר הירדן בצפון ודרך אלוף שדה בדרום, בסמוך לתוואי הקו הסגול של הרכבת הקלה. מדובר באזור תעשייה המאופיין במבני תעשייה ומסחר ישנים, שצפוי לעבור מהפך, לאחר שתמומש בו תוכנית המגדילה את זכויות הבנייה הקיימות, ומאפשרת הוספת זכויות בנייה ל מגורים בחלק מהמגרשים. בסך הכל יוקמו במתחם כורזין 12 מגדלים מעורבי שימושים.

משנה למנכ"ל כלל יוסי דורי, צילום: עמית שעל משנה למנכ"ל כלל יוסי דורי | צילום: עמית שעל משנה למנכ"ל כלל יוסי דורי, צילום: עמית שעל

צמח המרמן היא חברה יזמית המתמחה בפרויקטים למגורים שהבולטים בהם הם מגדל נווה צדק ומתחם שוק בצלאל בתל אביב שאוכלסו בשנתיים האחרונות. לדברי חיים פייגלין מנכ"ל החברה, ההחלטה להכניס את כלל ביטוח כשותפה לפרויקט בגבעתיים, היא העובדה כי מדובר בפרויקט ראשון של החברה הכולל ברובו שטחי תעסוקה. "מדובר בפרויקט גדול, בתחום שלא נגענו בו קודם" אמר פייגלין בשיחה עם "כלכליסט". "על כן קיבלנו החלטה להתקדם עם הפרויקט בזהירות. כלל היא גורם פיננסי משמעותי, וחברה עם ניסיון בתחום, כאשר נכנסה לשותפות דומה במגדל השחר בגבעתיים. כלל מנהלת פנסיות בהיקף אדיר של 207 מיליארד שקל, ואני שמח שהיא מצאה לנכון כי כספי הפנסיה של החוסכים יושקעו גם בישראל ולא רק מעבר לים".

יוסי דורי, משנה למנכ"ל, ומנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים מסר: "כלל ביטוח ופיננסים מנהלת כיום נכסים בהיקף של כ-207 מיליארדי שקלים, גידול של כ-6% מתחילת שנת 2019. ההשקעה בנדל"ן מניב היא פועל יוצא של יישום האסטרטגיה של החברה להגדלת ההשקעות ארוכת הטווח של החברה, באמצעות בפרויקטים מניבים, של נכסים איכותיים ותזרימיים, המייצרים תשואה מותאמת סיכון בתיקי העמיתים והנוסטרו".

את העסקה הוביל מטעם כלל ביטוח ופיננסים, רז זלצמן, מנהל תחום הנדל"ן בישראל. את צמח המרמן ואורוקום אסטרטגיות ייצגו בעסקה עוה"ד לוי אמיתי ורד גיטרמן ורז שופט ממשרד גולדפרב זליגמן, ואת כלל ביטוח ופיננסים ייצגו עוה"ד ענת מולכו, יונתן טיסונה ואפרים לוי ממשרד עמית פולק מטלון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות