אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התפתחות בפרשת קרטל המעליות: רשות התחרות הרחיבה את החקירה לשינדלר-נחושתן צילום: שאטרסטוק

פרסום ראשון

התפתחות בפרשת קרטל המעליות: רשות התחרות הרחיבה את החקירה לשינדלר-נחושתן

עובדים בחברת המעליות והדרגנועים מהגדולות בארץ, נחקרים היום במשרדי רשות התחרות בחשד למעורבות בקרטל שתיאם מחירים וחילק שוק ביחד עם ארבע חברות נוספות. במרכז החקירה עכשיו: מכרז לתחזוקת 600 מעליות של כללית

15.09.2019, 18:11 | תומר גנון

התפתחות בפרשת קרטל המעליות: רשות התחרות הרחיבה הבוקר (א') את החקירה בחשד לתיאום מכרזים גם לחברת שינדלר-נחושתן – חברת בת של תאגיד המעליות והדרגנועים השוויצרי שינדלר הנחשב מהגדולים בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

במשרדי הרשות באור יהודה נחקרים מאז שעות הבוקר עובדים בחברה בחשד למעורבות בפרשה. במקביל, זומנו לחקירה חלק מהחשודים בחברות שנחקרו עד עתה: אלקטרה מעליות, קונה (ישראליפט), על-רד וכפיר מעליות.

כפי שנחשף בשבוע שעבר ב"כלכליסט", לאחר שהרשות ביצעה האזנות סתר של מספר חודשים לבכירים בחברות המעליות, ובחנה מספר מכרזים, היא מתמקדת במכרז של קופת חולים כללית לתחזוקה של כ-600 מעליות במוסדות רפואיים – בתי חולים וסניפים. מדובר במכרז בשווי מעורך של עשרות מיליוני שקלים על פני מספר שנים, כאשר שינדלר-נחושתן זכתה בו בנתח משמעותי.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

במסגרת החקירה, שנפתחה בחודש מרץ, פשטו חוקרי הרשות על משרדי ארבע חברות - אלקטרה מעליות, קונה, על-רד וכפיר מעליות - והחרימו מסמכים שונים, טלפונים ומחשבים של חשודים. בנוסף ערכו חוקרי הרשות חיפוש בבתיהם וכלי הרכב של חלק מהחשודים.

בין הנחקרים הבכירים בפרשה עד עתה נמצאים אמנון שרעבי – סמנכ"ל שירות באלקטרה מעליות; ג'קי גולדמן, מנכ"ל על-רד; ג'קי עברון, מנהל בעל-רד; אלי פדלון - מנכ"ל כפיר מעליות; ומנשה דר, מנהל בקונה (ישראליפט). למעורבים מיוחס חשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והסרים כובלים.

נציין כי על אף שבמסגרת האזנות הסתר נקלטו דיבורים של המעורבים על מספר מכרזים, שהעיקרי בהם הוא כאמור זה של הכללית, לא כל המעורבים והחברות שבבעלותן ניגשו בהכרח בסוף למכרז זה או זכו בנתח ממנו.

לא היה ניתן להשיג את תגובת שינדלר-נחושתן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
הרוע של שינדלר וחברות אחרות שלא מוכנות להתחרות
ניסינו בכל כוחינו לעבור לטיסנגרופ בשום אופן אי אפשר לא הסכימו, ניסינו אלקטרה לא יכולים ניסינו אחרים אף אחד לא עוזר, ונשארנו תקועים עם שינדלר הרשעים הרעים שקורעים אותנו מפרים הסכמים, אם לא לא נבוא לחלץ פשוט הלואי שיתפגרו אמן אמן ואמן!
שינדלר הרעים ביותר הרשע בהתגלמותו שיחנקו עם הכסף שלהם אמן!  |  27.01.20
לכל התגובות