אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה ברקת בוחן ביטול רפורמת הבריאות של סלינגר צילום: עמית שעל

משה ברקת בוחן ביטול רפורמת הבריאות של סלינגר

הממונה חשף הבוקר בכנס ביטוח בריאות כי הוא לא בטוח שחידוש פוליסות הביטוח מידי שנתיים להבדיל מפוליסות מובטחות לכל החיים כמו שהיו קיימות בעבר הוא המודל הביטוחי הנכון וכי הקים צוות ייעודי לבחון את רפורמת הפוליסות האחידות שהטמיעה קודמתו דורית סלינגר לפני שלוש שנים

16.09.2019, 11:56 | רחלי בינדמן

הממונה על שוק ההון משה ברקת הקים צוות חשיבה מיוחד לבחון מחדש את אחת הרפורמות המשמעותיות שביצעה קודמתו בתפקיד דורית סלינגר בביטוחי הבריאות. נזכיר כי לפני שלוש שנים דרשה סלינגר מחברות הביטוח להתחיל לשווק פוליסות אחידות, כלומר זהות בהיקפי הכיסוי שלהן ובמחיר שיאושר על ידי המפקחת מידי שנתיים. המטרה הייתה למנוע את המצב הקודם שבו כל חברת ביטוח שיווקה חבילות ביטוח בריאות שונות בהיקפי הכיסוי שלהן עם כל מיני תוספות לא הכרחיות כמו שיעורי יוגה ורכיבה טיפולית על סוסים.

קראו עוד בכלכליסט

השונות בין הפוליסות הקשתה על ציבור המבוטחים להשוות בין החברות, גם בגלל המורכבות שלהן. בעקבות הרפורמה ירדו תעריפי הפוליסות החדשות בכ-30% אך להבדיל מהמצב הקודם מחירן כבר לא נקבע מראש לכל החיים אלא חברות הביטוח יכולות לייקר אותן מדי שנתיים בכפוף לאישור הפיקוח ורק במצב של התייקרות השירותים הרפואיים. הרעיון היה למנוע תמחור יקר מראש של הפוליסות מחשש של חברות הביטוח של עלייה בתוחלת החיים והתייקרות שירותים רפואיים בעתיד אלא להתאים את המחיר לתקופה הנוכחית ולאפשר גמישות גם להוריד מחירים אם התעריפים דווקא ירדו.

משה ברקת , צילום: עמית שעל משה ברקת | צילום: עמית שעל משה ברקת , צילום: עמית שעל

אלא שהבוקר נשא משה ברקת דברים בכנס של ועידת עדיף בתחום הבריאות וחשף כי הוא לא שבע רצון מהרפורמה. "אנחנו בוחנים את הליכי הרפורמה שנעשתה לפני שלוש שנים. היו מוטיבים חיוביים, כמו שתלים בניתוח ללא תקרות ועוד, אבל יש דברים שללא ספק צריך לתקן ולשפר. כך למשל יש לשקול הרחבת אפשרות לבחירת מנתח, הרחבת הגדרות שונות, הכללת תרופות ניסיוניות ועוד". אלא שברקת לא הסתפק רק במחשבה מחודשת על תחולת הפוליסות אלא גם בוחן מחדש את הרעיון של הפיכתן לפוליסות מתחדשות. על כך אמר ברקת "אני מציע להסתכל למציאות בעיניים. בסביבות של פרמיות הולכות ועולות אי אפשר יהיה להימנע מהתייקרות הפרמיות עם או בלי תלות בגיל. האם נזרוק אז מהביטוח אנשים בגיל מבוגר יותר אם הביטוח יהיה יקר להם מידי. האם ביטוח ארוך טווח אינו מוצר בטוח יותר? אין לי תשובות מגובשות אבל מבטיח שנעשה חשיבה".

נזכיר כי חברות הביטוח נלחמו בממונה דאז דורית סלינגר וגם סוכני הביטוח יצאו נגד הרפורמה שחתכה בעמלות שהם מקבלים. בעקבות הרפורמה אף חלה ירידה בשיווק ביטוחי בריאות חדשים במתכונת החדשה וסוכני הביטוח פנו למבוטחים קיימים ועודדו אותם לשמר את הפוליסות הותיקות שכוללות מרכיב של כפל ביטוח (פיצוי של המבוטח אם יבחר להפעיל את הביטוח המשלים של קופת החולים), מרכיב שלא קיים בפוליסות האחידות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
החזקתי פוליסות כפולות
עשרות שנים כי לא ניתן היה להשוות ביניהם. גם סוכן הביטוח אמר שאינו מסוגל. וכמובן המליץ לא לוותר על הפוליסה במקום העבודה החדש. רק לאחרונה עם השינוי של סלינגר ביטלתי את הפוליסה האחרונה. אבל אני מודאג כי ברקת ניראה לי מושפע יותר מידי מהלוביסטים של חברות הביטוח ואני חושש לפנסיה.
מודאג  |  16.09.19
3.
הגיע הזמן ........!!!!!!!
מר ברקת הנכבד מה שעשתה יעל גרמן לפני כ 3 שנים לשוק ביטוח הבריאות עוד ידובר ...וידושו בו טובי ה"מבינים..". סוף סוף הגיע הזמן לעשות ריסטארט לכל המהלך הדבילי הזה ....שגרם לבוקה ןמבולקה בכל הענף הזה בירוקרטיה הזויה רופאים מבולבלים ... במילים פשוטות מר ברקת החזר עם שיפורים את המצב לקדמותו ותבוא עליך ברכה
סוכן ביטוח  |  16.09.19
לכל התגובות