אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שלוקסי זכה במכרז: דמרי מציע לרכוש את אפריקה ישראל ב-1.27 מיליארד שקל צילום: אוראל כהן, סיון פרג'

אחרי שלוקסי זכה במכרז: דמרי מציע לרכוש את אפריקה ישראל ב-1.27 מיליארד שקל

יגאל דמרי לא מוותר, והגיש הצעה חדשה לרכישת החברה; בשבוע שעבר הצביעו מחזיקי האג"ח בעד ההצעה שהגישה לפידות קפיטל שבשליטת יעקב לוקסנבורג יחד עם אלטשולר שחם גמל ופנסיה, בשווי 1.244 מיליארד שקל

18.09.2019, 14:58 | גולן חזני
יגאל דמרי לא מוותר על אפריקה ישראל. דמרי הגיש היום (ד') בצהריים הצעה חדשה לרכישת החברה באמצעות י.ח.דמרי, חברת הנדל"ן הציבורית שבשליטתו. דמרי מציעה לרכוש את אפריקה ישראל להשקעות תמורת 1.27 מיליארד שקל במזומן.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה של דמרי מגיעה אחרי שבתחילת השבוע שעבר הצביע רוב של 55% מקרב מחזיקי האג"ח בעד ההצעה המשותפת שהגישו לפידות קפיטל שבשליטת יעקב לוקסנבורג וחברת אלטשולר שחם גמל ופנסיה.

מימין: יעקב לוקסנבורג ויגאל דמרי, צילום:אוראל כהן מימין: יעקב לוקסנבורג ויגאל דמרי | צילום:אוראל כהן מימין: יעקב לוקסנבורג ויגאל דמרי, צילום:אוראל כהן

ההצעה הכוללת הייתה בשווי 1.244 מיליארד שקל, שכללו תשלום מזומן של 879 מיליון שקל (כולל המזומן שבקופת אפריקה ישראל) במועד ההסדר, וכן תשלומים נוספים בסכום כולל של 365 מיליון שקל באמצעות ניירות ערך סחירים - מניות אפריקה מגורים בשווי של 203 מיליון שקל, ואג"ח של לפידות קפיטל עצמה בהיקף של 163 מיליון שקל.

מחזיקי האג"ח יצטרכו להחליט אם לדון בהצעתו של דמרי, שגבוהה יותר מההצעה של לפידות ואלטשולר שחם גמל, משום שההצבעה הסתיימה למעשה. ייתכן שתמיכה של 5% ממחזיקי האג"ח של אפריקה תאפשר דיון מחודש בהצעה והצבעה חדשה.

ההצעה הקודמת של דמרי הוערכה ב-1.22 מיליארד שקל וכללה מרכיב מזומן של 872 מיליון שקל, מה שגרם למחזיקים להעדיף את ההצעה של לפידות. דמרי הפך את ההצעה החדשה למזומן ללא אגרות חוב או מניות סחירות ואם ההצעה תתקבל, כנראה ייצא לגיוס חוב כדי לעמוד בה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות