אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטריאון חישמלה בהצלחה מקטע כביש באורך 20 מטר צילום: youtube

אלקטריאון חישמלה בהצלחה מקטע כביש באורך 20 מטר

חברת הסטארט אפ דיווחה כי הטמיעה בהצלחה את המערכת במקטע ניסיוני, במתחם שלה בבית ינאי; מתכננת בנובמבר לבצע פיילוט בשבדיה בו תסלול כביש עם הטכנולוגיה שלה על פני 1.6 ק"מ; אורן עזר, מנכ"ל חברת אלקטריאון: "מברכים על שת"פ שנוצרו וסייעו בהפיכת חזון הכביש החשמלי למציאות".

22.09.2019, 15:03 | חזי שטרנליכט
אלקטריאון, בעלת הסטארט אפ הישראלי שמפתחת כביש חשמלי, מזנקת ב-17% בצהרי היום בבורסה לאחר שהחברה דיווחה כי הטמיעה בהצלחה את המערכת במקטע ניסיוני, במתחם שלה בארץ בבית ינאי, שמתפרס על פני 20 מטרים. החברה מתכננת בנובמבר השנה להתחיל בביצוע פיילוט ראשוני בשבדיה בו תסלול כביש עם הטכנולוגיה שלה על פני 1.6 ק"מ. החברה זכתה במכרז מקדמי לבחינת הטכנולוגיה שלה בשבדיה בהיקף של כ-35 מיליון שקלים.

אלקטריאון מפתחת טכנולוגיה בהטמנה מתחת לכבישי אספלט. המערכת מטעינה רכבים חשמליים שנוסעים עליה וכך אינם נזקקים לסוללות גדולות וכבדות ואף מקבלים אספקה סדירה של חשמל. בארץ יישמה  החברה את המערכת בקטע כביש מעגלי של כ-20 מטר שאפשר לה להסיע רנו זואי חשמלית, שנטענת מהמערכת תוך כדי נסיעה. הסלילים החשמליים שהתקבלו מפס הייצור של חברת האטצ'נסון, הם בתצורה הסופית שתוטמן בפרוייקטים של החברה בת"א ובשבדיה. במסגרת הניסוי הדגימה החברה העברת אנרגיה בעוצמה של‎8.5 KW ‎‏ בנצילות של מעל 91%. ‏החברה צופה להגיע להעברת אנרגיה של מעל ‏‎15KW‎‏ בשבועות הקרובים‏.

קראו עוד בכלכליסט

לקראת ההתקנה בשבדיה תקיים החברה בתחילת חודש אוקטובר מפגש הדרכה והדגמה עם השותפים הטכניים של החברה משוודיה, בו יוכשר צוות ההתקנה השבדי ותבוצע התקנה משותפת של מקטע כביש נוסף, באורך של כ-50 מטר במתחם החברה. המפגש יכלול הדרכה לקראת ההתקנה, בדיקות מערכת מקיפות שיבוצעו על-ידי גורמים חיצוניים וכן דיון מקיף בנוגע להיערכות ותפעול המערכת בשוודיה.

אלקטריאון - הדגמה, צילום: youtube אלקטריאון - הדגמה | צילום: youtube אלקטריאון - הדגמה, צילום: youtube

בהדרכה ישתתפו בין היתר נציגים של חברת EiTech (חברת בת של תאגיד VINCI העולמי) אשר תוביל את ההתקנה בשבדיה, וחברת NCC שהינה חברת תשתיות כבישים מובילה בשבדיה, שתפקח על סלילת הכביש וכן שותפה פונציאלית משמעותית בפרויקטי המשך בשבדיה. עוד ישתתפו נציגים ממחלקת דרכים בעיריית תל אביב, נתיבי איילון, נתיבי ישראל וחברת חוצה ישראל ושותפים נוספים. 

במקביל, החברה, יחד עם שותפיה, החלה בתהליך התקנת המקלטים פרי פיתוחה על גבי שני אוטובוס ‏חשמליים של חברת ‏HIGER‏ ומשאית חשמלית כבדה של חברת ‏EFORCE‏.‏ ההתקנה על המשאית צפויה להסתיים במהלך חודש דצמבר 2019, לקראת הדגמה חיה על הכביש החשמלי ‏בשוודיה ברבעון ראשון לשנת 2020. האוטובוסים צפויים להיות מוכנים לקראת חודש פברואר 2020 ‏ובמהלך חודש אפריל 2020 צפויה החברה לבצע נסיעה וטעינה שלהם בשוודיה ובתל אביב.‏

ועדת ההיגוי להדגמת הכביש החשמלי בתל אביב, המורכבת מנציגי עיריית תל אביב, נתיבי איילון, חברת דן ‏והחברה עצמה, החליטה על מיקום ההדגמה בנתיב שבין תחנת רכבת האוניברסיטה והאוניברסיטה דרך רח' ‏קלאוזנר. מערכת הכביש החשמלי תטעין אוטובוס של חברת דן שישמש כשאטל להסעת סטודנטים. תהליך ‏העבודה מול הגורמים השונים במסגרת תכנון הפיילוט נמצא בעיצומו ותחילת התקנת התשתית במסגרת ‏הפרויקט צפויה לרבעון שני לשנת 2020.‏

אורן עזר, מנכ"ל חברת אלקטריאון: "הטמנת הסלילים מתחת לכביש, הינו שלב חשוב לקראת הכשרת הצוותים להטמעת מקטעי כביש חשמלי, בשוודיה ובתל-אביב. אנו מברכים על שיתופי הפעולה שנוצרו עם שותפים בישראל ומחוצה לה, שסייעו בהפיכת חזון הכביש החשמלי למציאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות