אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לעסקת ענק: אדלר הגרמנית במגעים לרכישת איי.די.או צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

בדרך לעסקת ענק: אדלר הגרמנית במגעים לרכישת איי.די.או

המגעים נערכים מול בעלי המניות הגדולים בחברה, אפולו, משפחת דיין, שיכון ובינוי וגו קפיטל, אולם נידונה גם אפשרות לרכישת מלוא מניות החברה, כולל אלה שבידי הציבור. היקף העסקה עשוי להסתכם ב-2-2.5 מיליארד שקל. באמצע 2018 רכשה אדלר את השליטה בבראק קפיטל מידי טדי שגיא תמורת 1.4 מיליארד שקל

22.09.2019, 19:15 | גולן חזני

חברת הנדל"ן הגרמנית אדלר ריל אסטייט (ADLER REAL ESTATE) מנהלת מגעים לרכישת חברת איי.די.או, הפועלת בתחום הנדל"ן בגרמניה.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי המגעים נערכים מול בעלי המניות הגדולים בחברה - קרן אפולו, משפחת דיין, שיכון ובינוי וגו קפיטל. בין היתר, נידונה גם האפשרות לרכישת מלוא מניות החברה, כולל אלה שבידי הציבור.

נכס של איי.די.או בברלין, צילום: אורן פרוינד נכס של איי.די.או בברלין | צילום: אורן פרוינד נכס של איי.די.או בברלין, צילום: אורן פרוינד

איי.די.או נסחרת בבורסה בתל אביב, נכון להיום, לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל. היקף העסקה עשוי לעמוד על 2-2.5 מיליארד שקל.

קרן אפולו ומשפחת דיין רכשו את השליטה באיי.די.או בשתי מנות: תחילה בשוק, באמצע שנת 2017, מתחת לאפה של שיכון ובינוי, שהיתה אז בעלת השליטה בחברה. בהמשך, לפני כחצי שנה רכשו השתיים יחד עם גו קפיטל 30% נוספים מהאחזקות בחברה שהיו עד אז בידי שיכון ובינוי תמורת כ-720 מיליון שקל.

מיקי דיין ונתי סיידוף, מבעלי איי.די.או, צילום: אוראל כהן מיקי דיין ונתי סיידוף, מבעלי איי.די.או | צילום: אוראל כהן מיקי דיין ונתי סיידוף, מבעלי איי.די.או, צילום: אוראל כהן

אפולו מחזיקה בכ-32% ממניות איי.די.או בשווי 475 מיליון שקל ומשפחת דיין מחזיקה ב-19.6% מהמניות בשווי כ-292 מיליון שקל. חברת ההשקעות גו קפיטל מחזיקה ב-10% ממניות החברה בשווי 150 מיליון שקל ושיכון ובינוי נותרה עם אחזקה של 7.5% בשווי 110 מיליון שקל.

אדלר שמניותיה רשומות למסחר בבורסת פרנקפורט, עוסקת בעיקר בתחום הנדל"ן למגורים להשכרה בגרמניה ומחזיקה ב-48 אלף יחידות דיור להשכרה.

נכון להיום, שווי השוק של אדלר עומד על כ-824 מיליון אירו. באפריל 2018 ערכה אדלר היכרות ראשונה עם שוק ההון הישראלי כשרכשה את השליטה בחברת בראק קפיטל מידי טדי שגיא תמורת 1.4 מיליארד שקל ולפי שווי חברה של 3.4 מיליארד שקל.

מניית איי.די.או נחתכה מאז חודש יוני האחרון בעשרות אחוזים יחד עם כל שוק הנדל"ן הגרמני - זאת, בעקבות החוק החדש שעתיד להיכנס לברלין, שם פעילה החברה בתחום הדיור להשכרה, ואשר דן בהקפאת שכר הדירה בעיר. מניית איי.די.או נסחרת בתל אביב תמורת 54 שקלים, כאשר עסקת הרכישה השנייה של קרן אפולו ומשפחת דיין נעשתה במחירים של 86-88 שקלים.

החברה פועלת בשוק הנדל"ן למגורים בברלין באמצעות החברה המוחזקת ADO פרופרטיז (ADOP), שנהנתה בשנים האחרונות מהשגשוג בתחום הנדל"ן המניב לדיור בברלין. בידי החברה פורטפוליו של כ-22,300 דירות בעיר לצד שטחי מסחר. שווי תיק הנכסים של החברה מוערך בכ-4.1 מיליארד יורו.

בשבוע שעבר הודיעה החברה על חתימה על מזכר הבנות למכירה של 5,800 דירות בברלין תמורת סכום המוערך ב-800 מיליון יורו.

ייתכן שהעסקה לרכישת איי.די. או תבוצע באמצעות חברת בראק קפיטל שאדלר מחזיקה בה בשליטה ונסחרת בישראל ובגרמניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות