אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טקס פרסי האמי: משחקי הכס זכתה בפרס הדרמה הטובה ביותר צילום: באדיבות YES

טקס פרסי האמי: משחקי הכס זכתה בפרס הדרמה הטובה ביותר

העונה האחרונה שלה אומנם נתקלה בהרבה אכזבה וטענות מהמעריצים, אבל "משחקי הכס" זכתה בפרס הדרמה הטובה ביותר בטקס האמי. "פליבאג" הבריטית נבחרה לקומדיה הטובה ביותר, וכוכבי "להרוג את איב" ו"פוזה" קיבלו את פרסי המשחק

23.09.2019, 06:58 | ynet

המעריצים התאכזבו ואפילו קראו לצילום חדש של העונה האחרונה - אבל "משחקי הכס" סיימה עם אמי נוסף כשזכתה לפנות בוקר (ב') בפרס החשוב של טקס הטלוויזיה האמריקני - הדרמה הטובה ביותר. עם זאת, הסדרה, שקיבלה מספר שיא של מועמדויות, ספגה כמה מפלות הפעם - פיטר דינקלג' אמנם זכה בפרס שחקן המשנה, אך בקטגוריות משמעותיות אחרות כמו תפקידים ראשיים, בימוי ותסריט, היא הפסידה למתחרות.

משחקי הכס. סדרת הדרמה הטובה ביותר גם ב-2018, צילום: רויטרס משחקי הכס. סדרת הדרמה הטובה ביותר גם ב-2018 | צילום: רויטרס משחקי הכס. סדרת הדרמה הטובה ביותר גם ב-2018, צילום: רויטרס

"אתם מדהימים כולכם, וזה מדהים שאתם עוד חיים", הודו היוצרים לצוות השחקנים הענק שלהם, שהתמודד בעונה האחרונה עם צילומים מפרכים במיוחד, וביקשו ממשפחותיהם סליחה על כך שנעדרו כל כך הרבה בעשור האחרון. "אנחנו מקווים שתחשבו יום אחד שזה היה שווה את זה".

זוכה גדולה אחרת של הטקס, שהתקיים בפעם ה-71 וללא מנחה, הייתה "פליבאג" הבריטית שקטפה את תואר הקומדיה הטובה ביותר ביחד עם כמה קטגוריות נוספות, והביסה את "ויפ" - הזוכה המועדפת של שנים עברו, שהסתיימה גם היא השנה. 

בדומה לרוח הטקסים האמריקאים הגדולים - האמי ה-71 עמד בסימן של גיוון, שוויון והעצמה נשית. הזוכים שלו דיברו בנאומיהם על נושאים כמו זכויות לטרנסים, שכר שווה לגברים ונשים והחשיבות של ייצוג לכל בני האדם. או כמו שפיטר דינקלג' אמר זאת - "אם לא היה גיוון, לא הייתי עומד פה".

בפרסים הגדולים של המשחק בדרמה השנה זכו מועמדים מפתיעים - ג'ודי קומר הוכתרה לשחקנית הטובה ביותר על תפקידה כרוצחת מוכשרת במיוחד ב"להרוג את איב". היא הביסה בדרך מתחרות כמו הקולגה שלה מהסדרה סנדרה או וכוכבת "משחקי הכס" אמיליה קלארק. בפרס השחקן זכה בילי פורטר על תפקידו ב"פוזה" - וכיאה לשם ולמעמד הגיע בחליפה מנצנצת וכובע ענק.

"צ'רנוביל" המוערכת, שהחזירה את האסון הגרעיני לכותרות השנה, הייתה גם היא בין המנצחות הגדולות - היא זכתה בקטגוריית המיני סדרה וכן בפרסי הבימוי והתסריט בקטגוריה.

מתוך הסדרה צ מתוך הסדרה צ'רנוביל | צילום: HBO מתוך הסדרה צ

פיבי וולר-ברידג', היוצרת והכוכבת של "פליבאג", זכתה גם בפרס השחקנית הטובה ביותר בקומדיה, והביסה את המועמדת המובילה ג'וליה לואי דרייפוס מ"ויפ", שזכתה בפרס פעמים רבות בעבר - שש מתוכן על תפקידה בסדרה כסלינה מאייר. בפרס השחקן הראשי בקומדיה זכה בשנה השנייה ברציפות ביל היידר על תפקידו ב"בארי".

פרס שחקן המשנה בסדרת דרמה הוענק כאמור שוב לדינקלג' על הדמות המבריקה של טיריון לאניסטר ב"משחקי הכס". "עברו 10 שנים, לא ידעתי למה אני נכנס", סיכם על הבמה, "עשר שנים של זיעה, עשר שנים עם האנשים הכי מצחיקים, הזענו וצחקנו. הייתי עושה זאת שוב".

בפרס השחקן הטוב יותר במיני סדרה זכה ג'רל ג'רום על תפקידו בסדרה "כשהם רואים אותנו", שסיפרה את סיפורם האמיתי של "החמישייה מסנטרל פארק", שהורשעו בפשע שלא ביצעו. הקהל נעמד על רגליו כשהקדיש את הזכייה לחמישייה המקורית - שנכחה באולם.

מישל וויליאמס, שזכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר במיני סדרה "פוסי/ורדון", סטתה קצת מהקו שמאפיין נאומים שכאלה - ודיברה על כסף. היא הודתה על הבמה לאנשים ששילמו לה שכר שוויוני עבור התפקיד בסדרה שסיפרה את סיפורם של אנשי הבמה בוב פוסי וגוון ורדון, וביקשה מכולם "להקשיב לנשים" הדורשות שכר שווה לגברים, ולאפשר להן להצליח בזכות זאת, ולא למרות שלא קיבלו זאת. 

בפרס שחקן המשנה בקומדיה זכה טוני שלהוב מ"גברת מייזל המופלאה", שהיה נרגש מאוד אף שלא מדובר בפרס האמי הראשון שלו - יש לו עוד כמה נוספים בארון מהימים שבהם גילם את התפקיד הראשי בסדרה "מונק".

השחקנית היהודייה אלכס בורסטיין, שזכתה בפרס שחקנית המשנה בקומדיה בפעם השנייה על תפקידה ב"גברת מייזל המופלאה", נשאה נאום מרגש משלה על הבמה. "אני רוצה להקדיש את הפרס לסבתא שלי, ניצולת שואה. היא עמדה מול שומר בתור, עמדו לירות בה לתוך בור, והיא שאלה את השומר - 'מה יקרה אם אצא?', הוא ענה 'אין לי לב לירות בך, אבל מישהו אחר יעשה את זה'. והיא יצאה ובזכותה אני פה. אז צאו מהתור, נשים!".

 

רשימת הזוכים המלאה

דרמה: "משחקי הכס"

קומדיה: "פליבאג"

שחקן ראשי בדרמה: בילי פורטר, "פוזה"

שחקנית ראשית בדרמה: ג'ודי קומר, "להרוג את איב"

שחקן משנה בדרמה: פיטר דינקלג', "משחקי הכס"

שחקנית משנה בדרמה: ג'וליה גארנר, "אוזרק"

תסריט בדרמה: "אוזרק"

בימוי בדרמה: "יורשים"

שחקן ראשי בקומדיה: ביל היידר, "בארי"

שחקנית ראשית בקומדיה: פיבי וולר ברידג', "פליבאג"

שחקן משנה בקומדיה: טוני שלהוב, "גברת מייזל המופלאה"

שחקנית משנה בקומדיה: אלכס בורסטיין, "גברת מייזל המופלאה"

תסריט בקומדיה: "פליבאג"

בימוי בקומדיה: "פליבאג"

תוכנית ריאליטי: "המירוץ לדראג של רופול"

סרט טלוויזיה: "מראה שחורה: בנדרסנאץ'"

מיני סדרה: "צ'רנוביל"

שחקן במיני סדרה: ג'רל ג'רום, "כשהם רואים אותנו"

שחקנית במיני סדרה: מישל ויליאמס, "פוסי/ורדון"

שחקנית משנה במיני סדרה: פטרישיה ארקט, The Act

שחקן משנה במיני סדרה: בן וישו, "שערורייה אנגלית למדי"

בימוי במיני סדרה: "צ'רנוביל"

תסריט במיני סדרה: "צ'רנוביל"

תוכנית בידור: "סאטרדיי נייט לייב"

כתיבה בתוכנית בידור: "השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר"

בימוי בתוכנית בידור: "סאטרדיי נייט לייב"

תוכנית אירוח: "השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר" 

תגיות