אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מציגה: עסקת האנרגיה המתחדשת הגדולה בהיסטוריה צילום: בלומברג

גוגל מציגה: עסקת האנרגיה המתחדשת הגדולה בהיסטוריה

ענקית הטכנולוגיה תרכוש אנרגיית רוח ושמש מיצרניות ברחבי העולם, במסגרת 18 הסכמים שונים; המנכ"ל: "אנחנו לא רוכשים אנרגיה מחוות רוח ושמש קיימות, אלא במקום זאת אנחנו מייצרים התחייבויות ארוכות טווח שיביאו לפיתוח פרויקטים חדשים"

23.09.2019, 09:40 | מערכת כלכליסט
מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי חשף אתמול את עסקת האנרגיה המתחדשת הגדולה בהסטוריה התאגידית, שבמסגרתה תרכוש ענקית הטכנולוגיה אנרגיית רוח ושמש מיצרניות ברחבי העולם, במסגרת 18 הסכמים שונים. על כך דיווח ה"גרדיאן" הבריטי.

קראו עוד בכלכליסט

שיעור האנרגיה הירוקה שיימצא בשימוש גוגל יזנק לפיכך ב־40%, שהם 1.6 ג'יגה־ואט נוספים של אנרגיה נקייה, היקף המשתווה ליכולת הייצור של מיליון גגות סולאריים. כך בהודעת החברה.

ב־2017 וב־2018 עמדה גוגל ביעדיה לרכישת אנרגיה נקייה בהיקף המשתווה לכלל האנרגיה שהשתמשה בה. היא צופה כי תעמוד ביעד זה גם השנה. על פי פיצ'אי, ההסכמים האחרונים שחתמה עליהם "יביאו ליצירת תשתית אנרגיה נקייה בהיקף של למעלה מ־2 מיליארד דולר", זאת כולל מיליוני לוחות סולאריים ומאות טורבינות רוח בשלוש יבשות שונות.

סונדאר פיצ סונדאר פיצ'אי | צילום: בלומברג סונדאר פיצ

"אנחנו לא רוכשים אנרגיה מחוות רוח ושמש קיימות, אלא במקום זאת אנחנו מייצרים התחייבויות ארוכות טווח שיביאו לפיתוח פרויקטים חדשים", ציין. "הובלת אנרגיה נקייה לרשתות שמהן אנחנו צורכים חשמל היא רכיב קריטי בהשגת היעד של אנרגיה נטולת פחמן עבור כל הפעילויות שלנו, שבעה ימים בשבוע 24 שעות ביממה", הדגיש.

כמעט מחצית מהשקעות גוגל באנרגיה בת־קיימא יתבצעו באירופה, כולל פרויקטים בפינלנד, שבדיה, בלגיה ודנמרק. ההסכמים כוללים גם השקעות בצפון ודרום קרוליינה ובטקסס, כמו גם חוזה להפעלת מרכז נתונים של גוגל בצ'ילה באמצעות אנרגיה נקייה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות