אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעת ההשתקה תעלה ללשכת עורכי הדין רק 70 אלף שקל צילום: יריב כץ

תביעת ההשתקה תעלה ללשכת עורכי הדין רק 70 אלף שקל

בינואר 2017 תבעו אפי נוה ולשכת עורכי הדין את העיתונאית שרון שפורר בכמיליון שקל, בטענה כי זו הוציאה את דיבתם רעה בסדרת כתבות שפרסמה. אתמול קבע ביהמ"ש כי על הלשכה לשלם לשפורר הוצאות שכר טרחה

23.09.2019, 10:43 | כתב כלכליסט
בית משפט השלום בהרצליה הטיל אתמול על לשכת עו"ד וראש הלשכה לשעבר אפי נוה לשלם 70 אלף שקל בהוצאות שכר טרחה ומשפט לעיתונאית שרון שפורר.

בינואר 2017 תבעו נוה והלשכה את שפורר בכמיליון שקל, בטענה כי שפורר הוציאה את דיבתם רעה בסדרת כתבות שפרסמה באתר "המקום הכי חם בגיהנום" ובפוסטים בפייסבוק. ביולי, לאחר שבית המשפט דן בכמה בקשות שהוגשו בתיק, הגישו הלשכה ונוה בקשה למחיקת התביעה ללא צו להוצאות. שפורר התנגדה לכך וביקשה שהתביעה תדחה ולא תמחק, וכי הלשכה ונוה יחויבו בתשלום הוצאות.

שרון שפורר , צילום: יריב כץ שרון שפורר | צילום: יריב כץ שרון שפורר , צילום: יריב כץ

באוגוסט הציע בית המשפט לתובעים להסכים שהתביעה תדחה והבהיר כי ככול שיסכימו נוה והלשכה לדחייה, יבוא הדבר בחשבון בעניין פסיקת הוצאות המשפט. התובעים הסכימו. שפורר טענה בפני בית המשפט כי המחיר האישי ששילמה מצדיק פסיקת הוצאות גבוהות וכי המועצה הארצית של הלשכה הסכימה לטענתה כי הפרסומים שבגללם נתבעה היו בגדר ביקורת ראויה. שפורר טענה כי יש לחייב התובעים בתשלום הוצאות בגובה התביעה: כמיליון שקל.

מנגד, הלשכה ונוה טענו כי דווקא שפורר היא זו שניהלה את המשפט בצורה לא הולמת ולא עניינית והפכה את ניהול המשפט ל"חגיגה" ולפיכך טענו אין לחייבם כלל בהוצאות. השופט גלעד הס קבע: "אין מחלוקת כי שפורר זכתה בהליך. אני סבור כי העובדה שהלשכה ונוה חזרו בהם בשלב מוקדם יחסית, עוד טרם הליך ההוכחות, מהווה שיקול בהפחתת סכום ההוצאות", קבע.

שפורר כתבה בפייסבוק בתגובה להחלטה: "אם אתם רואים עשן כרגע עולה מתל אביב זה הפיוזים שנשרפו לי... הפסדתי אינסוף ימי עבודה, בזבזתי חצי מחופשת הלידה שלי על זה... מאמינה שאגיש ערעור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
למגיב 3
הם תבעו אותה. במליון שקל. היא התגוננה. לא מבין את השאלה שלך. האם היה עדיף לה לשלם את המליון או להתגונן ולזכות ב 70 אלף. הראוי היה שאם זו תביעת השתקה אז שישלמו פיצויים לנתבעת. מקווה שבית המשפט יקבל את עירעורה אף שקשה לי להאמין שדופט שהוא עורך דין יפסוק נגד הגילדה שלט סכום משמעותי. צריך במקרה כזה שופט בלתי תלוי (שהוא לא עורך דין במקצועו) שיקבע פיצוי על תביעה שכזו
חם או יפת  |  24.09.19
5.
יכול להיות שהפתרון הוא שהשופטים לא יהיו עורכי דין
למשל שיטת המושבעים האמריקאית. ובכלל מכיוון של שופט הוא עורך דין איך יכולה להתנהל תביעה של לישכת עורכי הדין נגד עיתונאית? האין זה ניגוד עניינים מובנה?לפחות במיקרים כאלה חייב להיות פצרון אחר לניהול תביעה שבו ללישכה לא יהיה היתרון מובנה.
חם או יפת  |  24.09.19
לכל התגובות