אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אדם נוימן ניסה לצרף את אפל כשותפה ב-WeWork - בענקית הטכנולוגיה סירבו

דיווח: אדם נוימן ניסה לצרף את אפל כשותפה ב-WeWork - בענקית הטכנולוגיה סירבו

לפי המגזין ואניטי פייר, בשנה שעברה החליט נוימן כי אפל תהיה שותפה טובה עבור חברת חללי העבודה שלו - וטס למפרץ סן פרנסיסקו כדי להציג תוכנית עבודה בנושא ללוקה מאסטרי, סמנכ"ל הכספים של החברה; הפגישה התקיימה בתקופה בה שתי המשקיעות הגדולות ביותר בקרן ויז'ן של סופטבנק החלו להביע התנגדות להשקעה בחברה

24.09.2019, 15:30 | שירות כלכליסט

אדם נוימן, המנכ"ל המושמץ של חברת השכרת חללי העבודה WeWork, רצה ליצור שיתוף פעולה עם אפל - אך בענקית הטכנולוגיה לא התרשמו מהרעיון.

על פי דיווח שהתפרסם במגזין ואניטי פייר, בשנה שעברה החליט נוימן כי אפל תהיה שותפה טובה עבור WeWork ותוכל לעזור לחזק את המאזן הכספי שלה. לפי הדיווח, נוימן האמין כל כך ברעיון עד שהוא טס למטה של אפל במפרץ סן פרנסיסקו כדי להציג אותו בפני לוקה מאסטרי, סמנכ"ל הכספים של החברה. פרטי התוכנית של נוימן לא נחשפו, אך הם ככל הנראה כללו השקעה מצד אפל בחברה שלו.

קראו עוד בכלכליסט

אדם נוימן אדם נוימן אדם נוימן

בכל מקרה, כך לפי הדיווח, הצעתו של נוימן נדחתה. נציגים של שתי החברות בחרו שלא להגיב לדברים.

הפגישה התקיימה בערך באותו הזמן בו סעודיה ואבו דאבי, שתי המשקיעות הגדולות ביותר בקרן ויז'ן של סופטבנק, שהיא בתורה המשקיעה הגדולה ביותר ב-WeWork, החלו להביע התנגדות להשקעה בחברה. זאת, לאחר שסופטבנק שקלה להזרים ל-WeWork כ-16 מיליארד דולר נוספים. בעקבות הלחץ הסתפקה הקרן בהשקעה של מיליארד דולר בלבד.

הצעת השותפות של נוימן לאפל הייתה מעין ניסיון של הרגע האחרון להשיג מימון ממקור חדש לחברה, תוך שמירה עליה כחברה פרטית, כך סיפר אדם המעורה בנושא. "זה היה ניסיון נואש של הרגע האחרון", סיפר המקורב, שביקש להישאר בעילום שם. "לפי אדם זו הייתה דרכו להיחלץ מהמצב".

בסופו של דבר, הדחייה מצד אפל וההשקעה המצומצמת של סופטבנק הם שגרמו לנוימן להחליט לגשת להנפקה ציבורית ראשונה (IPO), בניסיון לגייס את הכספים הנחוצים לתוכניות ההתרחבות של החברה. עם זאת, ההנפקה המדוברת נדחתה בשבוע שעבר בשל חוסר התלהבות מצד המשקיעים, שאינם מרוצים מהמודל העסקי של החברה ומההפסדים שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות