אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לן בלווטניק מזרים לרשת 13 כ-100 מיליון שקל צילום: יואב דודקביץ

לן בלווטניק מזרים לרשת 13 כ-100 מיליון שקל

בסך הכל יוזרמו לרשת 13 מאז מיזוגה עם ערוץ 10 כ-200 מיליון שקל; את המהלך הוביל יו"ר הערוץ, נדב טופולסקי, כצעד של אמון בעתידו ומסר במכתב לעובדים: "נצטרך לשנות את הדרך שבה עובדת התעשייה"

26.09.2019, 09:50 | אביאור אבו

בעל השליטה ברשת 13, לן בלווטניק, החליט להזרים לערוץ סכום משמעותי של עד כ-100 מיליון שקל במטרה לשפר את ביצועיו. את המהלך הוביל יו"ר הערוץ, נדב טופולסקי, על רקע נתוני רייטינג לא מספקים ואי עמידה ביעדים שהוצבו.

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר (ה') שלח טופולסקי מכתב לעובדות ועובדי הערוץ לקראת ראש השנה. זו הפעם הראשונה בה פונה טופולסקי לעובדים, ובמכתב הוא מביע את תמיכת בעלי הערוץ, לן בלווטניק, בהם ובעשייה שלהם. ההזרמה הנוכחית מצטרפת להזרמה של סכום דומה עם מיזוג ערוץ 10 ורשת בתחילת השנה, כך שבסך הכל יוזרמו לערוץ כ-200 מיליון שקל.

לן בלווטניק , צילום: יואב דודקביץ לן בלווטניק | צילום: יואב דודקביץ לן בלווטניק , צילום: יואב דודקביץ

"השנה החולפת הייתה שנה משמעותית עבור שוק התקשורת בכלל ורשת 13 בפרט", כותב טופולסקי, "הובלנו מיזוג מורכב. ברור לנו שכדי לעמוד באתגרים המקצועיים העומדים בפניכם, בפנינו, אתם זקוקים לגב איתן ולמשאבים כלכליים ראויים. לכן, בתקופה הקרובה, כחלק מהמחויבות שלנו להצלחת רשת 13, החלטנו להזרים לערוץ סכום משמעותי של עד 100 מיליון שקל. מהלך זה נועד להעניק רוח גבית לעשייה החשובה שלכם ולהפוך את רשת 13 לחברה יעילה ורווחית".

טופולסקי מוסיף כי "ברור לנו שעם מחויבות אמיתית מצד כולנו, ניתן יהיה לעמוד בעתיד הנראה לעין בכל האתגרים, ואף מעבר לכך. אל לנו להוריד לרגע את הרגל מהדוושה – עלינו לחתור להפוך לבחירה הראשונה של הצופה הישראלי בכל אחת מרצועות השידור שלנו. במקביל, נצטרך לשנות את הדרך שבה עובדת התעשייה".

טופולסקי הודה למנכ"ל רשת 13, יוסי ורשבסקי, ולמנכ"ל חדשות 13 הנכנס, ישראל טויטו, שהחליף את גולן יוכפז. זו מחויבות מאוד משמעותית של בלווטניק לערוץ, ששם סכום חסר תקדים לפיתוחו, כאשר טופולסקי הוא זה שהוביל את המהלך הזה.

לא עמדו ביעדים

במיזוג רשת 13 וערוץ 10, ציפו הבעלים לנתוני רייטינג מרשימים שיתנו פייט לערוץ 12 המתחרה – מה שלא קרה. על כן, החליטו בערוץ לבצע תזוזות משמעותיות בלוח השידורים, ברצועות הפרה-פריים ובמהדורת החדשות שיבואו לידי ביטוי בתחילת השנה הבאה. כמו כן, הירידה ברייטינג משפיעה באופן ישיר על ההכנסות מפרסום ובעקבות כך העלו בערוץ את מחירי הפרסום ב-10%.

בעלי השליטה בערוץ (68%) הם לן בלווטניק, משפחת רקאנטי וטופולסקי. שאר המניות (32%) מוחזקים בידי בעלי רשת הקודמים: אודי אנג'ל, עידן עופר, מיכאל שטראוס וקבוצת אנדמול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות