אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה להפניקס: ראש חטיבת ההשקעות רועי יקיר ימונה למשנה למנכ"ל שיכון ובינוי צילום: עמית שעל

מכה להפניקס: ראש חטיבת ההשקעות רועי יקיר ימונה למשנה למנכ"ל שיכון ובינוי

יקיר שאחראי להשגת התשואות המובילות בין חברות הביטוח בשנים האחרונות ימונה למשנה לאייל לפידות - לשעבר מנכ"ל הפניקס; הקרנות הרוכשות את הפניקס הציעו ליקיר להתמנות למנכ"ל הפניקס אחזקות כדי להשאיר אותו בחברה, אך הוא סירב

03.10.2019, 17:07 | רחלי בינדמן

רועי יקיר, ראש חטיבת ההשקעות המוערך של הפניקס חובר למנכ"ל לשעבר אייל לפידות, וימונה למשנה למנכ"ל תחתיו בשיכון ובינוי.

קראו עוד בכלכליסט

יקיר היה אחראי לתשואות המובילות בקרב חברות הביטוח בחמש השנים האחרונות. גיוסו הוא מכה להפניקס, לרוכשות שלה קרנות גלטין וסנטרברידג' וכמובן למנכ"ל הטרי אייל בן סימון.

אייל לפידות, צילום: שאול גולן אייל לפידות | צילום: שאול גולן אייל לפידות, צילום: שאול גולן

הקרנות ניסו לשמר את יקיר בחברת הביטוח ולפני כחודשיים הציעו לו להתמנות למנכ"ל הפניקס אחזקות, אך יקיר סירב. חבילת השכר הנדיבה שהוא צפוי לקבל בשיכון ובינוי אינה כפופה למגבלת חוק שכר הבכירים כמו בהפניקס.

לפידות זכאי לעלות שכר שנתית של 20 מיליון שקל בשנה. עלות השכר המקסימלית בחברות הביטוח היא כ-3.5 מיליון שקל, חבילה שהוצעה גם ליקיר שמרוויח כיום מאד קרוב לשכר זה.

עבור הקרנות הרוכשות אמנם מדובר במכה, שכן כיום ההשקעות הן שם המשחק בגיוסי כספים, אך לא ברמה דרסטית והן יחפשו מנהל השקעות ראשי במקום יקיר.

תחת יקיר מנהל היום את כספי העמיתים חגי שרייבר שהחליף את יניב כהן, מנהל השקעות מוערך נוסף שעבר לניהול הכסף הפרטי של מורי ארקין, וקדמה גם לו עזיבת מנהל השקעות בכיר נוסף, שי יצחקי שעבר לקרן נוקד של רועי ורמוס.

בסביבת הקרנות הרוכשות שמצידן לא נלחמו בכל כוחן למנוע העזיבה של לפידות שדרש להיות גם חלק מדבוקת השליטה (דבר שלא הסתייע בשל מגבלת חוק השכר) אמרו היום "לפידות רוצה להראות כי הוא אחראי בלעדי להצלחה של הפניקס ובלעדיו היא תיכשל".

הגיוס של יקיר אינו בהכרח האחרון של לפידות. לצד עובדים שלא ממש הסתדרו עמו, סחף אחריו המנכ"ל לשעבר לא מעט עובדים אחרים שישמחו לחבור אליו.

את יקיר עצמו גייס לפידות לפני שש שנים מכלל ביטוח, לאחר שהפניקס דשדשה בתשואות של כספי החיסכון ארוך הטווח. יקיר הוא מוותיקי מנהלי ההשקעות בענף ויחד עם יוני טל שעזב לאחרונה את מנורה ואמיר הסל שעזב לפני שנתיים את הראל מדובר בסיום עידן מנהלי ההשקעות השכירים הוותיקים בענף הפיננסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות