אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התובע בארה"ב לפייסבוק: לדחות ההצפנה המלאה של ההודעות בשירותי המסרים המיידיים

התובע בארה"ב לפייסבוק: לדחות ההצפנה המלאה של ההודעות בשירותי המסרים המיידיים

וויליאם בר מבקש מהחברה לעכב את תוכניות ההצפנה עד שתמצא דרך לתת לממשל גישה למידע המוצפן; לדבריו, "חברות לא יכולות לפעול בחוסר אחריות כאשר החיים הבטיחות של ילדינו נמצאים בסכנה"

04.10.2019, 09:30 | עומר כביר

התובע הכללי של ארה"ב, וויליאם בר, מבקש מפייסבוק לדחות את תוכניתה להצפין בצורה מלאה את כל ההודעות בשירותי המסרים המיידיים שלה, בטענה שהמהלך יזיק לביטחון הציבור. בר העלה את הבקשה במכתב פתוח, שעליו חתמו גם מקביליו בבריטניה ובאוסטרליה. המכתב יפורסם רשמית מאוחר יותר היום, אך תוכנו הגיע לידי הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

"חברות לא יכולות לפעול בחוסר אחריות כאשר החיים הבטיחות של ילדינו נמצאים בסכנה", כתב בר לפי הדיווח של העיתון. "אם למארק צוקרברג יש תוכנית אמינה להגן על יותר מ-2 מיליארד המשתמשים של פייסבוק זה הזמן ליידע אותנו". בר מבקש מהחברה לעכב את תוכניות ההצפנה עד שתמצא דרך לתת לממשל גישה למידע המוצפן.

בשיחה עם עובדים אתמול אמר מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, שהחברה מאמינה שיתרונות הפרטיות שמספקת הצפנה עולים על חסרונותיה, אך הכיר בכך שהיא מציבה אתגרים חדשים לסוכנויות אכיפת חוק.

המכתב של בר יכול להיות יריית הפתיחה בקרב מחודש בין הרשויות בארה"ב לחברות טכנולוגיה סביב הצפנת מידע בשירותיהן. הקרב הקודם התנהל לפני כשלוש שנים, כשה-FBI דרשה מאפל ליצור פרצה במערכת ההפעלה שלה שתאפשר לסוכנות לגשת לאייפון של מחבל שביצע פיגוע ירי. הוא הסתיים בלי הכרעה, אחרי שה-FBI מצאה גורם שלישי שסיפק לה את הפרצה הדרושה.

עתה, כשפייסבוק מתכננת להעביר את כל המסרים האישיים של משתמשים למערכות מוצפנות, כפי שנעשה כיום בווטסאפ, צפוי המאבק להתחדש לאור חשש השלטונות מפגיעה ביכולתם לרגל בקלות אחרי אזרחים.

 

 

פייסבוק מסנג פייסבוק מסנג'ר פייסבוק מסנג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות