אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לשנה החמה בהיסטוריה: 2019 צפויה לשבור את שיאי המדידות צילום: רויטרס

בדרך לשנה החמה בהיסטוריה: 2019 צפויה לשבור את שיאי המדידות

לפי נתונים שפרסם שירות שינוי האקלים קופרניקוס, ספטמבר 2019 השווה את השיא לחודש ספטמבר החם בהיסטוריה - והצטרף בכך ליוני 2019, שהיה היוני החם בהיסטוריה, וליולי - שהיה החודש החם ביותר אי-פעם. מנהל קופרניקוס: "שיאים ימשיכו להישבר בעתיד"

06.10.2019, 09:55 | עומר כביר

בדרך לשנה החמה בהיסטוריה: ספטמבר 2019 השווה את השיא לחודש ספטמבר החם בהיסטוריה, והשנה הנוכחית צפויה לפיכך לשבור את השיא של 2018 ולהפוך לחמה ביותר מאז החלו המדידות במאה ה-20.

קראו עוד בכלכליסט

ילדים בבית שאן, צילום: גיל נחושתן ילדים בבית שאן | צילום: גיל נחושתן ילדים בבית שאן, צילום: גיל נחושתן

לפי נתונים שפרסם בסוף השבוע שירות שינוי האקלים קופרניקוס, הטמפרטורה העולמית הממוצעת בספטמבר היתה גבוה ב-0.57 מעלות מהממוצע העולמי שנמדד בין השנים 1981 ל-2010, זהה לשיא שנרשם בספטמבר 2016.

במרבית יבשת אירופה היתה הטמפרטורה מעל הממוצע, במיוחד בדרום ובדרום-מזרח היבשת; רק בנורווגיה, שבדיה ובחלק ממזרח אירופה נרשמה טמפרטורה נמוכה מהממוצע. לפי קופרניקוס, היקף קרח הים בחוג הארקטי היה נמוך ב-36% מהממוצע - השלישי הנמוך ביותר מאז החלו המדידות לפני 41 שנה.

גל חום בפריז, צילום: אם סי טי גל חום בפריז | צילום: אם סי טי גל חום בפריז, צילום: אם סי טי

שיא הטמפרטורות בחודש ספטמבר מצטרף לחודש יוני 2019 שהיה היוני החם בהיסטוריה, ליולי 2019 שהיה החודש החם ביותר אי-פעם, ולאוגוסט שעבר - שהיה האוגוסט החם בהיסטוריה. כתוצאה, השנה הנוכחית צפויה להיחתם כשנה החמה בהיסטוריה.

"סדרת הטמפרטורות שוברות השיאים שנרשמה לאחרונה היא תזכורת מבהילה למגמת ההתחממות ארוכת הטווח שאפשר לזהות ברמה הגלובלית", אמר מנהל קופרניקוס, ז'אן-נואל תיפו, בהודעה לעיתונות. "עם המשך פליטות גזי חממה וההשפעה שלהן על הטמפרטורה העולמית, שיאים ימשיכו להישבר בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
בעבר כדור הארץ היה חם בהרבה ולא היו בני אדם ...
אין ויכוח על זה שיש התחממות של כמעלה ב 150 השנים האחרונות... ואפילו אין הרבה ויכוח על זה ש co2 כניראה תורם להתחממות (לא בטוח כי מערכת האקלים מאוד מורכבת) - הויכוח הוא אכן על איזה חלק מהתחממות זה co2, חצי מההתחממות היתה התקופות שהגידול ב co2 היה נמוך מאוד...
שי  |  06.10.19
4.
טראמפ לא טען שאין התחממות. הוא חולק על הסיבה
אף אחד לא יכול להגיד אם פעילות האדם גורמת להתחממות או מאיטה את ההתחממות. ככל הנראה ההתחממות היתה קוראת ממילא. עם בני אדם על הכדור או בלי. כבר היו כמה עידני קרח לפני בוא האדם. אם כל יציאה מעידן קרח היא התחממות אז גם היו כמה התחממויות בעבר. בכל מקרה להזכירכם שההשמדה הגדולה האחרונהשל הדינוזאורים קרתה דווקא בגלל זיהום עצום וחורף לאחר פגיעת אסטרואיד. אז זיהום יכול גם לקרר
רוני  |  06.10.19
לכל התגובות