אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ימינה התפצלה: בנט ושקד נפרדו מפרץ וסמוטריץ' צילום: רויטרס, צביקה טישלר

ימינה התפצלה: בנט ושקד נפרדו מפרץ וסמוטריץ'

הוועדה המסדרת של הכנסת אישרה היום כי שלושת חברי הכנסת של מפלגת הימין החדש יפעלו כסיעה נפרדת מארבעת חברי מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי

10.10.2019, 13:25 | מורן אזולאי, ynet
הוועדה המסדרת של הכנסת אישרה הבוקר (ה') את פיצולה של רשימת ימינה, כך ששלושת חברי הכנסת מהימין החדש - נפתלי בנט, איילת שקד ומתן כהנא, יפעלו כסיעה נפרדת מזו של ארבעת חברי הכנסת ממפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי - רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ', מוטי יוגב ואופיר סופר.

קראו עוד בכלכליסט

כבר שעה לאחר סגירת הקלפיות שלחה מפלגת הימין החדש מכתב ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ובו הודיעה כי רשימת ימינה מתפצלת. על המכתב חתמו נפתלי בנט מטעם הימין החדש, רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' מטעם הבית היהודי-האיחוד הלאומי.

איילת שקד הצהירה אז כי היא מקווה שהפיצול לא ייצא לפועל. בנאום במטה הבחירות של ימינה הסבירה כי פיצול הרשימה הייתה ההבטחה לבוחרים, אך היא "חושבת שצריך להמשיך ביחד, ומאמינה בציונות הדתית ביחד".

מימין שר החינוך רפי פרץ ושר החינוך לשעבר נפתלי בנט , צילומים: יריב כץ, אוראל כהן מימין שר החינוך רפי פרץ ושר החינוך לשעבר נפתלי בנט | צילומים: יריב כץ, אוראל כהן מימין שר החינוך רפי פרץ ושר החינוך לשעבר נפתלי בנט , צילומים: יריב כץ, אוראל כהן

היא הוסיפה: "ניסו לנגוס בנו מכל הכיוונים, וזו באמת הייתה סיטואציה לא פשוטה. אני חושבת, ומקווה שעמדנו בה בגבורה. אני מאוד מאמינה בימינה". בשיחות שהתקיימו בין רביעיית ימינה הייתה שקד היחידה שהתנגדה לפיצול, לעומת בנט, בצלאל סמוטריץ' ורפי פרץ שתמכו.

בנאומה הוסיפה שקד: "את ההבטחה לבוחר אולי צריך לקיים, אבל צריך לראות מה נכון אחר כך למדינת ישראל, לימין האידיואלוגי ולציונות הדתית. בכל מקרה אנחנו בוודאי ממשיכים לעבוד ביחד, גם במו"מ הקואליצוני וגם אחר כך בכנסת. אני חושבת שזה הזמן של הציבור לומר האם הוא רוצה באמת שהסיעות יתפצלו או ימשיכו ביחד".

בפגישת "בלוק הימין" בשבוע שעבר בו נכחו מנהיגי המפלגות שהתחייבו להמליץ על בנימין נתניהו לראשות הממשלה הדגישה שקד כי הימין נותר מאוחד וכי הבלוק "יצוק כמו בטון". גם שר החינוך רפי פרץ מסר כי הימין צועד יחד: "אני מתחיל את השנה הזאת עם ציפייה מאוד גדולה לאחדות ושל חיבור השורות. הבלוק יצוק. אין שום מסר יותר חזק מהמסר הזה. חובה עלינו למצוא את הדרך ללכת ביחד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות