אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מארק בניוף: מיליארדרים כמוני צריכים לשלם מסים גבוהים יותר צילום: בלומברג

מארק בניוף: מיליארדרים כמוני צריכים לשלם מסים גבוהים יותר

מנכ"ל סיילספורס טען שעסקים צריכים להתמקד פחות ברווחים ויותר בהשפעתם על החברה, ולהשתמש בכוחם לקידום סוגיות כפרטיות משתמשים ואקולוגיה. לדבריו, ההון לפיתרון בעיות לאומיות יגיע ממיסוי האלפיון העליון

15.10.2019, 10:47 | שירות כלכליסט

מנכ"ל Salesforce מארק בניוף קורא לכינונו של "קפיטליזם חדש" במסגרתו מיליארדרים כמותו ישלמו יותר מסים.

קראו עוד בכלכליסט

בטור שלו שפורסם בניו יורק טיימס אתמול אמר בניוף שעסקים צריכים להתמקד פחות ברווחים ויותר בהשפעתם על החברה, בעודם משתמשים בכוח שלהם כדי לעזור לקדם נושאים חשובים, כמו יצירת חוק פרטיות לאומי ולחימה באסון האקלים. על מנת להשיג את היעדים האלה, בניוף מציע מערכת חדשה "שתכלול מיסוי גבוה יותר על העשירים ביותר שבינינו".

מארק בניוף, צילום: בלומברג מארק בניוף | צילום: בלומברג מארק בניוף, צילום: בלומברג

"ברמה הלאומית, העלאת מסים לאנשים בעלי הכנסה גבוהה כמוני תעזור להפיק טריליוני דולרים שאנו זקוקים להם נואשות כדי לשפר את החינוך ושירותי הבריאות שלנו, ולהילחם באסון האקלים", כתב בניוף.

דבריו של בניוף מהדהדים מהלך מוקדם יותר של "השולחן העגול העסקי", קבוצת מנכ"לים מכמה מהתאגידים הגדולים ביותר בארה"ב, שפועלת בניסיון להסיט את תשומת הלב של תאגידים ממיקסום רווחים עבור בעלי המניות. בניוף גם אינו המיליארדר הראשון שאומר שהעשירים ביותר באמריקה צריכים לשלם מסים גבוהים יותר. המשקיע האגדי וורן באפט ומייסד מיקרוסופט ביל גייטס חוזרים ומדברים בשנים האחרונות על הצורך במהלך שכזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות