אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנרב אחזקות תשקיע 127 מיליון דולר בפרויקטים למגורים בניו יורק צילום: עמית שעל

מנרב אחזקות תשקיע 127 מיליון דולר בפרויקטים למגורים בניו יורק

הקבוצה רכשה שני נכסי מקרקעין ברובע מנהטן לצורך הקמת שני פרויקטים בהיקף של 90 יחידות דיור - צפויה להכנסות של 159 מיליון דולר; אלו יצטרפו לשלושה נוספים בעיר - הקבוצה הודיעה כי פרויקט רביעי כבר הושלם במהלך הרבעון השלישי

15.10.2019, 15:50 | אורי גלאור

חברת מנרב אחזקות דיווחה היום (ג') על התקשרות בהסכמים לרכישת שני נכסי מקרקעין באיזור פארק גראמרסי ברובע מנהטן שבניו יורק. עלות הקמת שני הפרויקטים (כולל עלות רכישת הקרקע) אשר יכללו כ-90 יחידות דיור, צפוי לעמוד על כ-127 מיליון דולר, כאשר החברה צופה היקף הכנסות בגין פרויקטים אלו של כ-159 מיליון דולר. שני הפרויקטים מצטרפים לארבעה אחרים עליהם דיווחה מנרב במהלך השנים 2016-2018.

 

קראו עוד בכלכליסט

סך עלות הפרויקטים שדווחו עד כה היו בעלויות משוערות של כ-267 מיליון דולר, כך שהפרויקטים הללו מהווים תוספת משמעותית עבור יזמות החברה בארה"ב. הפרויקט הגדול האחרון שהחברה דיווחה עליו במנהטן, היה פרויקט Third 368 אשר כלל כ-100 יחידות דיור. עלותו נאמדת בכ-182.5 מיליון דולר וצפי ההכנסות הצפויות מאותו פרויקט הוא 221.5 מיליון דולר.

 

נכס מקרקעין אחד הוא בשטח של כ-7,360 רגל רבוע, שנרכש בתמורה ל-28.5 מיליון דולר, כאשר החברה מתכננת להקים עליו פרויקט שיכלול כ-60 יח"ד בשטח בנוי של כ-70 אלף ר"ר (כולל שטחי מסחר בקומת הרחוב). עלות ההשקעה הצפוייה בפרויקט היא כ-89 מיליון דולר (כולל עלות רכישת המקרקעין) והיקף ההכנסות הצפוי מהפרויקט, ברוטו, הוא כ-112 מיליון דולר.

אברהם קוזניצקי, בעלי מנרב, צילום: עמית שעל אברהם קוזניצקי, בעלי מנרב | צילום: עמית שעל אברהם קוזניצקי, בעלי מנרב, צילום: עמית שעל

הנכס השני הוא בשטח כולל של כ-4,078 מ"ר, שנרכש בתמורה ל-12 מיליון דולר, כאשר החברה מתכננת להקים עליו פרויקט שיכלול כ-30 יחידות דיור בשטח בנוי של כ-30 אלף מ"ר. עלות ההשקעה הצפויה (כולל עלות רכישת המקרקעין) היא כ-38 מיליון דולר והיקף ההכנסות הצפוי מהפרויקט ברוטו הוא כ-47 מיליון דולר.

ההתקשרויות לרכישת נכסים בוצעו באמצעות שותפויות שבבעלותה המלאה של מנרב בהן היא משמשת כשותף מנהל (GP), והחברה פועלת להכנסת שותף אחד או יותר לשותפויות אלו.

החברה ציינה כי להערכתה משך כל אחד מהפרויקטים יארך כ-3 שנים ממועד השלמת העסקאות. בכוונת החברה להתקשר עם גורמים מממנים לקבלת מימון בשיעור של עד 70% לצורך רכישת המקרקעין והקמת הפרויקטים, תוך שהחברה צפויה להזרים הון עצמי בגובה של עד 38 מיליון דולר.

בנוסף, החברה דיווחה כי במהלך הרבעון השלישי השנה הושלמה הקמתו של פרויקט POWERS21 שבברוקלין, ניו-יורק, כאשר החברה צפויה להתחיל להכיר בהכנסה בגין מכירת יחידות דיור בפרויקט בדוחותיה לרבעון השלישי. למנרב עוד שלושה פרויקטים יזמיים בניו יורק, כאשר העיקרי ביניהם הוא הקמת 100 דירות במגדל בן 35 קומות בשדרה השלישית (בין הרחובות 26 ל-27) במנהטן.

פיני דקל מנכ"ל מנרב אחזקות אמר ל"כלכליסט" ‏כי "בשונה מפרויקטים יזמיים בישראל, בארצות הברית, בטרם חתימת הסכם לרכישת קרקע, אנחנו מציגים את הפרויקט לבנק מלווה שבוחן את הפרויקט וההיתכנות שלו ונותן את הסכמתו העקרונית למימונו. בכך יוצרים מקדם ביטחון נוסף. הצוות המנהל המנוסה שלנו בארה"ב, מפעיל יועצים מובילים בכל דיסיפלינה במהלך בדיקת הפרויקט וכדאיותו". עוד ציין דקל כי "הפרוייקטים הינם בשכונת פארק גראמרסי במנהטן המאופיינת כשכונת מגורים מבוקשת, עליהם בכוונתנו ליזום פרויקטי מגורים שמוכוונים ל-Mid market , שוק שבו הקבוצה פועלת בשנים האחרונות. שני הפרויקטים עליהם אנו מדווחים היום צפויים לתרום בצורה חיובית בטווח הבינוני להכנסות ולרווחיות החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות