אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תבעה את אמירייטס שלא הגישה מספיק מים בטיסה, הפסידה ותשלם ביוקר צילום: emirates

תבעה את אמירייטס שלא הגישה מספיק מים בטיסה, הפסידה ותשלם ביוקר

לינה די פאלקו תבעה פיצויים מחברת התעופה הלאומית של איחוד האמירויות הערביות בטענה שבמהלך טיסה ממלבורן לדובאי במרץ 2015, הסירוב לספק לה כמות הולמת של מים גרם לה להתעלף, ליפול ולהיפצע בקרסולה. במהלך המשפט אמרה גם כי הפציעה האמורה הובילה לסיום נישואיה. השופטת דחתה את כל טענותיה

15.10.2019, 19:13 | שירות כלכליסט
נוסעת צמאה הפסידה בתביעה שהגישה נגד אמירייטס, חברת התעופה הלאומית של איחוד האמירויות הערביות, לאחר שטענה כי התמוטטה במהלך טיסה ארוכת טווח של החברה כתוצאה מכך שלא קיבלה כמות מספקת של מים לשתייה. לינה די פאלקו, בת 54, עומדת כעת מול עלויות אפשריות של מאות אלפי דולרים בהוצאות משפט.

קראו עוד בכלכליסט

מטוס איירבוס A380 של אמירייטס, צילום: emirates מטוס איירבוס A380 של אמירייטס | צילום: emirates מטוס איירבוס A380 של אמירייטס, צילום: emirates

די פאלקו תבעה פיצויים מחברת התעופה בבית המשפט העליון במדינת ויקטוריה שבאוסטרליה, בטענה שבמהלך טיסה ממלבורן לדובאי במרץ 2015, הסירוב לספק לה כמות הולמת של מים גרם לה להתעלף וליפול, מה שהביא לפציעה בקרסולה.

די פאלקו טענה במהלך המשפט שהפציעה, הגורמת לה לכאבים מתמשכים, אילצה אותה לקחת הפסקה מהעבודה למשך חודשיים, מנעה ממנה לעשות דברים שהיא אוהבת, והובילה לפירוק נישואיה.

השופטת ג'אקינטה פורבס החליטה כי לחברת התעופה אין שום אחריות על הפציעה. עו"ד ג'ון ריבנדס, המייצג את חברת התעופה, דרש שדי פאלקו תשלם גם עבור הוצאות מיוחדות, בהתחשב בעובדה שהצעה שהוגשה לה, לסגור את המקרה מחוץ לבית המשפט, נדחתה על ידה.

די פאלקו, שלא נכחה באולם בית המשפט בזמן הקראת פסק הדין, אמרה במהלך המשפט שהיא סובלת מכאבים בקרסול אחרי שנפלה בדרכה לשירותים. היא הסבירה שניתנה לה רק כוס אחת של מים, עם הארוחה שלה, שעה אחרי שהמטוס המריא - אך זה לא היה מספיק. לטענתה, היא ביקשה מים ארבע פעמים לפני שקמה לשירותים, בהרגשת סחרחורת ורצון להקיא. הצוות המשפטי של אמירייטס טען מנגד שבמטוס יש ברז זמין לשימוש הנוסעים, אך די פאלקו אמרה שלא ראתה אותו.

אחרי שחזרה לאוסטרליה מחופשתה, נאמר לה שיש לה נקע בקרסול, היא מיד נכנסה לניתוח, ולא חזרה לעבודתה במועצת עיריית מונה וואלי במשך חודשיים. "זה תמיד כואב מאז התאונה", אמרה די פאלקו, והוסיפה שהיא לא יכולה יותר לעשות את הדברים שהיא אוהבת, כמו גינון והתעמלות.

בנוסף סיפרה במשפט שהיא התרחקה מחברים ושבעקבות הפציעה גם נישואיה נגמרו. "בגלל הפציעה אני לא יכולה להיות האישה שהוא התחתן איתה", אמרה, בהתייחסה לתסכול המלווה אותה בשל חוסר יכולתה להתמודד עם מטלות ביתיות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
בורדינג שעה לפני. מחכים בשער ללא מים ומכונת שתייה ככה כמו בסביבור
עד שעלינו למטוס ועד שנתנו לנו מים עברו כשעתיים. באיזור ההמתנה לא מוכרים מים וגם אין מכונות שתייה . מאחר ואני לוקח כדורים וחייב מים. נאלצתי להיות אחרון שעולה למטוס .עליתי לאחר שהכריזו על שמי להגיע לשער בשעה 9.30 במקום ב 9.00.הם כעסו עליי כי לא נכנסתי לאיזור המסוגר שללא שתייה וללא מכונות. פשוט אין שכל אין דאגות
טסתי באייר סרביה.  |  21.10.19
33.
אל תצחקו עליה, זה יכול לקרות לכל אחד
לפני מספר שנים טסתי לקרקוב והדייל סירב לתת לי מגבון לח. בעקבות זאת התייבשתי, חשתי סחרחורת ונפלתי ביציאת החירום על הידית. כתוצאה מכך הדלת נפתחה, 2 נוסעים עפו החוצה והמטוס ביצע נחיתת חירום במגרש כדורגל, באמצע משחק בין פיאסט גליביצה לגורניק זאבז'ה. בעלי כ"כ התבייש שנפטר מדום לב. כתוצאה מהנפילה גם נקרע לי עור התוף ונסדק לי האף, ולכן לא יכולתי יותר לעשות את הדברים שאני אוהבת, כמו לשמוע רכילות ולדחוף את האף לעניינים של השכנים. לפיכך תבעתי את חברת התעופה, אבל לשופט הקורבה הזה לא הזיז בגרוש שהתאלמנתי, שאיבדתי את הכבוד ואת תחומי העניין שלי, ושהלכה לי התסרוקת. הוא החליט שאני זו שצריכה לשלם לחברת התעופה, לנוסעים האחרים במטוס שעברו בגללי נחיתת אונס, לקרוביהם של 2 הנוסעים שצנחו למימי נהר הויסלה, לאוהדי שתי הקבוצות על הפגיעה במשחק והחזרי כרטיסים, וגם להחזיר הוצאות משפט, בגלל שלא הסכמתי לפיצוי של אספקה לשנה של מגבונים לחים. בקיצור, נדרשתי לשלם 20 מיליון זלוטי, ובגלל שאני אלמנה ואין מי שיפרנס אותי, אני נאלצת כיום לעבוד כפרוסטיטוטה באחת הסמטאות של גדנסק. אז אל תגידו "לי זה לא יקרה", תלמדו מהטעות שלי!
דורה  |  20.10.19
לכל התגובות