אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגשמה: רשות ני"ע מעכבת גיוס לפרויקט באטלנטה - המיזם בלונדון מסתבך צילום: אוראל כהן

הגשמה: רשות ני"ע מעכבת גיוס לפרויקט באטלנטה - המיזם בלונדון מסתבך

הקרן המתנהלת תחת צל חקירה של הרשות, ביקשה היתר לגיוס לפרויקט נוסף בארה"ב - הבקשה מתעכבת בשל "התמשכות דיונים"; הקבלן בפרויקט בלונדון נקלע לקשיים תזרימיים - הקרן מדגישה שעבודות הביצוע מתקדמות בשלב זה בהתאם לצפוי

16.10.2019, 10:20 | רחלי בינדמן

קרן הגשמה שנמצאת תחת חקירת רשות ני"ע בחשד לפרסום מידע מטעה למשקיעים, ממשיכה לדווח על הסתבכויות בפרויקטים נוספים שלה שפרסמה תחת התשקיף

לאחר שאתמול חשף כלכליסט שהקרן לא עומדת ביעדי התכנית העסקית ביחס לשני פרויקטים נדל"ניים באלבמה בשותפות עם היזם יוני שדה, מתברר כי גם פרויקט של הגשמה בלונדון מסתבך  - זהו הפרויקט הראשון שפרסמה הגשמה תחת תשקיף וחסות רשות ני"ע, ב-2017.

מדובר אגב באחד הגיוסים החזקים ביותר של הגשמה במסגרתו בתוך שעה גייסה את מלוא 32 מיליון השקלים שרצתה לגייס לפרויקט. בחודש ספטמבר האחרון  דיווחה הגשמה כי בפרויקט של בניין דירות ונדל"ן מסחרי שלה בשכונת קילבורן לונדון ("קילבורן 1001"), הקבלן המבצע נקלע לקשיים תזרימיים. הקבלן בפרויקט הוא פול גדפרי שהוא גם בעל השליטה בחברה היזמית של הפרויקט.

הגשמה חשפה כי הקבלן נקלע לקשיים תזרימיים בשל חריגה בעלויות הבניה ועיכוב בלוחות הזמנים במספר פרויקטים אותם הוא מבצע. בהגשמה מציינים שקבלנים נוספים הפועלים באנגליה נקלעו לקשיים דומים בחודשים האחרונים. להערכת היזם, כאמור שהוא גם הקבלן המבצע, אין לקשיים התזרימיים של הקבלן השפעה על הפרויקט בשלב זה ועבודות הביצוע מתקדמות בהתאם לצפוי. במקביל, הקבלן פועל לאיתור מקורות מימון לשם המשך פעילותו.

אף על פי כן, הגשמה בוחנת תרחיש שבו הקבלן המבצע יגיע לחדלות פירעון שכן אם לא יצליח להתגבר על קשייו התזרימיים קצב התקדמות הבניה בפרויקט עלול להיפגע וגדל הסיכון לאי השלמת הפרויקטים בלוחות הזמנים ובתקציב שהוגדרו בתכנית העסקית, דבר שגם עלול לייצר סיבוכים מול הבנק המלווה של הפרויקט. מאז אותו דיווח לא פרסמה הגשמה דיווח נוסף המעדכן ביחס להתפתחויות מול הקבלן המבצע שלה והמשקיעים לוטים בערפל.

בתוך כך, חושפת הגשמה (במסגרת דיווח של תשקיף אחר שעל בסיסו גייסה כסף -קופאנד 10) שהיא מעוניינת לבצע גיוס כסף נוסף לפרויקט שתחת התשקיף הנמצא באטלנטה - היתר לפרסום דוח הצעת מדף לגיוס שהגישה הגשמה לרשות ני"ע מתעכב אצל רשות ניירות ערך בשל "התמשכות דיונים". לא ברור אם יש או אין קשר לעיכוב בפרסום תשקיף המדף על ידי הגשמה לחקירה שמנהלת הרשות סביב הפרויקט במישיגן ששם ישנו חשד לפרסום פרטים מטעים למשקיעים.

מימין: אבי כץ וחנן שמש מימין: אבי כץ וחנן שמש מימין: אבי כץ וחנן שמש

תגיות