אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף השביתה בדרך? הנהלת GM הגיעה להסכם עקרונות עם העובדים צילום: גטי אימג'ס

סוף השביתה בדרך? הנהלת GM הגיעה להסכם עקרונות עם העובדים

ההסכם הלא מחייב בשלב זה, שפרטיו עדיין לא פורסמו, יועבר לעיון העובדים ונציגיהם המקומיים ברחבי ארה"ב – הנציגות הארצית של העובדים ממליצה לאשר את ההסכם

16.10.2019, 19:24 | שירות כלכליסט

מתקרבים לפיתרון: הנהלת ג'נרל מוטורס וראשי האיגוד המקצועי המייצג של העובדים הגיעו לעסקה טנטיבית ראשונית על הסכם קיבוצי חדש – לדברי הנציגות (UAW), העסקה מקרבת את סיכום השביתה הארוכה של העובדים, שנמשכת כבר מעל חודש.

קראו עוד בכלכליסט

פרטי העסקה לא פורסמו בשלב זה, אך בכל מקרה 48,000 חברי האיגוד העובדים בג'נרל מוטורס צפויים לקבל העלאות שכר ומענקים חדשים כחלק מהחוזה החדש.

מחאת העובדים בג מחאת העובדים בג'נרל מוטורס | צילום: אי פי איי מחאת העובדים בג

בהתבסס על ההצעות הקודמות שנדונו בין הצדדים במו"מ, ג'נרל מוטורס תשקיע בין 7. ל-7.7 מיליארד דולר במפעלי הייצור שלה ותוסיף אלפי משרות שעתיות במהלך 4 השנים הבאות.

"העדיפות מספר אחת של צוות המו"מ הארצי היתה להבטיח לעובדים את חוזה ההעסקה הבטוח וההוגן שמגיע להם", אמר סגן נשיא UAW טרי דיט (Terry Dittes), האחראי מטעם האיגוד הארצי על עובדי ג'נרל מוטורס. הצוות של האיגוד שהוביל דיט ממליץ לעובדים לקבל את העסקה המוצעת.

דיט ציין שהוא נמנע במכוון לספק פרטים על העסקה המוצעת עד הפגישה של ראשי האיגוד המקומיים שתיערך מחר בדטרויט, שבה יתקיים דיון על העקרונות המוצעים בעסקה.

ההערכות הן שיידרשו שבועיים לתהליך הבחינה של ההסכם המוצע עד לחתימה הסופית על ההסכם החדש. המנהיגים המקומיים של האיגוד יידרשו להחליט בינתיים האם העובדים שתחת אחריותם חוזרים לעבוד בתקופת ביניים זו או ממשיכים לשבות עד להצבעה הסופית. מעבר לכך, ההסכם החדש, אם אכן יאושר בהצבעות המקומיות ויחתם בסופו של דבר צפוי לשמש את האיגוד המקצועי במגעים הצפויים בפורד ובפיאט בחודשים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות