אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין המצנזרת מזהירה מפני "מנטליות של המלחמה הקרה" באינטרנט צילום: pixabay

סין המצנזרת מזהירה מפני "מנטליות של המלחמה הקרה" באינטרנט

ועידת האינטרנט העולמית נפתחה בדבריו של שר התעמולה, יואנג קאמינג, שהזהיר מפני "התנהגות ביריונית" שתפגע באמון ההדדי ברשת; סין קראה למשתתפים לכבד את הרעיון לפיו מדינות יכולות לצנזר את תשתיות האינטרנט שלהן כרצונן

20.10.2019, 21:00 | שירות כלכליסט
"מנטליות של המלחמה הקרה" ו"התנהגות ביריונית" מעכבים את האמון ההדדי ברשת האינטרנט, כך אמר היום (א') שר התעמולה הסיני, יואנג קאמינג, עם תחילתה של ועידת האינטרנט העולמית בעיר ווז'ן שבמזרח סין.

קראו עוד בכלכליסט

יואנג  אמר מבלי לנקוב בשמות, שכמה מדינות פתחו במתקפת סייבר על מדינות אחרות באמתלה של ביטחון לאומי.

 , צילום: pixabay צילום: pixabay  , צילום: pixabay

"חשיבה בסגנון של המלחמה הקרה ומשחק סכום אפס, הם מהגורמים שעוצרים ומעכבים מסחר במרחב הסייבר. בנוסף, להתנהגות בריונית הייתה השפעה שלילית על האמון ההדדי", הוא אמר.

ועידת האינטרנט העולמית בסין היא הוועידה החשובה ביותר המתרחשת השנה על רקע העלייה במתח בין ארה"ב לסין - מתח שהשפיע רבות על המגזר הטכנולוגי.

וושינגטון אסרה על חברות אמריקאיות לייצא למספר חברות טכנולוגיה סיניות באמצעות רשימות שחורות, ושתי המדינות הטילו מכסים הדדיים במסגרת מלחמת הסחר אשר היכתה גם בשרשרת האספקה הטכנולוגית.

סין נוהגת להשתמש באירוע בן שלושת הימים כדי לקדם את האידאולוגיה שלה בנוגע לאינטרנט ולהגן על מרחב הסייבר הממושטר שלה.

סין, שפועלת להגברת הפיקוח על האינטרנט, וקראה למדינות לכבד את "ריבונות מרחב הסייבר" שלה - הרעיון שמדינות יכולות לשלוט ולצנזר את תשתית האינטרנט שלהם כרצונן.

הוועידה השנתית אורגנה על ידי המשרד לצנזורה ברשת, המנהל את מרחב הסייבר של סין, ואחראי בין היתר על חסימת הגישה לאתרים כגון פייסבוק וגוגל. בין החברות המשתתפות בוועידה נמנות עליבאבא, באידו, מיקרוסופט, וקוואלקום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות