אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט של 12 מיליון דולר להגשמה והיזם יוני שדה צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

אקזיט של 12 מיליון דולר להגשמה והיזם יוני שדה

המשקיעים צפויים לתשואה שנתית של 15% על מכירת הפרויקט בארה"ב על ידי הקרן ויזם הנדל"ן

23.10.2019, 08:03 | רחלי בינדמן

בשורות טובות למשקיעי קרן הגשמה שחוו לא מעט מהלומות בחודשים האחרונים על רקע חקירת רשות ניירות ערך את בכירי קרן השקעות הנדל"ן. ל"כלכליסט" נודע כי אחד הפרויקטים של הקרן, בשותפות עם היזם יוני שדה, על סף מכירה ברווח נאה שצפוי לייצר למשקיעים של הגשמה תשואה של מעל 15% בשנה.

מדובר באחד מתוך שמונה פרויקטים שהגשמה הכניסה אליהם משקיעים ביחד עם יזם הנדל"ן הוותיק, המתמחה בהשקעות במתחמי מולטי פמילי. בימים אלו מגייס שדה קרן השקעות משלו למשקיעים מתוחכמים.

הפרויקט ממוקם בצפון קרוליינה וכולל 616 דירות להשכרה על שטח של כמעט 400 דונם. הפרויקט נרכש לפני ארבע שנים בתמורה ל־44 מיליון דולר, מתוכם הוקצה הון עצמי של 9 מיליון דולר, מחציתו הגיע ממשקיעי הגשמה. עד כה חילק הפרויקט החזר שנתי של 7% בשנה, כלומר כ־28% מההון כבר חזרו למשקיעים. כעת קיבל היזם הצעות לרכוש את הפרויקט בתמורה לסכום המוערך ב־55 מיליון דולר.

הצעות הרכש הגיעו משורה של שחקנים בשוק הנדל"ן לצד קרנות השקעה הפועלות בתחום, שהגישו הצעות הנעות סביב 88 אלף דולר לדירה, זאת בהשוואה למחיר רכישה של כ־66 אלף דולר בממוצע לדירה. המחירים משקפים תשואה שנתית ברוטו של 25% בשנה, אם כי אחרי חלוקה בין השותפים והמתווכים, המשקיעים של הגשמה צפויים לקבל קצת יותר מ־15%.

הפרויקט רשם עליית ערך על רקע מהלכי השבחה ושיפוץ של הדירות והמתחם, כך שלצד שיעורי תפוסה של כ־94%, מחיר השכירות הממוצע עלה בארבע השנים מרמה של 820 דולר לדירה ל־900 דולר. קרן הגשמה היא מעין מתווך שחובר ליזמי נדל"ן בעיקר בארה"ב, ומגייס עבורם הון עצמי ממשקיעים פרטיים בישראל.

לפני החג חשף "כלכליסט" כי שני פרויקטים מתוך השמונה עם שדה לא מתקדמים לפי התוכנית העסקית. עם זאת, הצדדים מכרו כבר חמישה פרויקטים בתשואה שנתית ממוצעת של 14%.

יוני שדה יוני שדה יוני שדה

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
הצעה,זה לא כסף בכיס זה סיפורי סבתא של אבי וחבורתו
אחרי חדשות רעות ואחרי קושי לגייס מנסים שוב לתת כתבות ממומנות בעיתונים כלכליים. שומר נפשו ירחק תחשבו שוב ושוב תבדקו שוב ושוב בסוף תבינו לבד... שיש חקירות ומעצרים של ראשי החברה תבינו לבד מה השיטה. חייבים להוציא איזה ידיעה - למרות שעדיין לא הושלמה עסקה והכסף לא עבר... בדיחה נוספת מבית היוצר של קופיקס, הכל בדולר, כפר השעשועים.
מוטי  |  28.10.19
לכל התגובות