אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעקב עמידרור וניר זכלינסקי נכנסים לקנאביס - יצטרפו לדירקטוריון שיח מדיקל צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

יעקב עמידרור וניר זכלינסקי נכנסים לקנאביס - יצטרפו לדירקטוריון שיח מדיקל

זכלינסקי שכיהן בעבר המשנה למנכ"ל באריסון השקעות, צפוי להתמנות ליו"ר החברה; עמידרור שימש כיועץ לביטחון לאומי לרה"מ וראש המטה לביטחון לאומי עד שנת 2013; שיח מדיקל נסחרת בת"א בשוויח של 244 מיליון שקל והיא בעלת אחזקות ב-7 חברות הזנק בתחום הקנאביס

23.10.2019, 08:49 | צלי גרינברג
רו"ח ניר זכלינסקי (54), לשעבר המשנה למנכ"ל באריסון השקעות, של שרי אריסון, והאלוף (במיל) יעקב עמידרור (71), ששימש כיועץ לביטחון לאומי לראש הממשלה נתניהו וראש המטה לביטחון לאומי עד שנת 2013, ימונו לדירקטוריון חברת הקנאביס הציבורית  שיח מדיקל. זכלינסקי ימונה, ככל הנראה, ליו"ר הדירקטוריון. כך נודע לכלכליסט.

גורמים בשוק ההון מספרים לכלכליסט, כי החברה מבקשת לחזק את פעילותה הבינלאומית כחברת השקעות והחזקות בחברות הזנק בתחום הקנאביס, לצד חיזוק פעילותה הפיננסית והאסטרטגית כמגדלת וספקית קנאביס רפואי וותיקה, הפועלת בשוק הישראלי מאז 2008.  ב-4 לספטמבר השנה הושלמה עיסקת המיזוג בין חברת הקנאביס הרפואי שיח לשלד הבורסאי ביונד טיים (במקביל החלו ביטולים של מיזוגי קנאביס כדוגמת: ווייטסמוק וחבסרת הקנאביס הרפואי בטר, ותמדא עם חברת הקנאביס הרפואי R.C.K).

שיח מדיקל, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 244 מיליון שקל, בעלת אחזקות ב-7 חברות הזנק בתחום הקנאביס, כאשר ב-2 מתוכן היא מחזיקה כבעלת שליטה עיקרית (מעל 50%): 52.3% ממניות חברת טרג'ין, המפתחת טכנולוגיות לגידול תרביות רקמה של קנאביס המאפשר הדירות (חזרתיות) בהרכב החומרים הפעילים בצמח, הנדרשים לתעשיית הפארמה; ו-100% ממניות חברת קנאבולאבס, המפתחת התקן אלקטרוני ייעודי לתחום גידול הקנאביס.

לפני כחודש דיווחה החברה כי הכנסותיה בחציון הראשון של שנת 2019 עמדו על כ-12.9 מיליון שקל ומשקפות עלייה של כ-50% ביחס להכנסות החציון הראשון של שנת 2018, שעמדו על כ-8.6 מיליון שקל. הכנסות הרבעון השני של שנת 2019 לבדן עמדו על כ-7 מיליון שקל, שהתווספו לכ-5.9 מיליון שקל הכנסות החברה ברבעון הראשון של השנה. החברה לא פירסמה את הרווחים שלה לתקופה זו, אך את שנת 2018 סיימה עם הכנסות בגובה 18.5 מיליון שקל מהם הניבה רווח של כ-8 מיליון שקל.

שיח מפעילה חממת קנאביס רפואי באזור השרון על שטח של 14 דונם, המסוגלת להפיק כ-5 טון קנאביס רפואי בשנה. החברה כבר מוכרת 2 ממותגיה בבתי המרקחת במסגרת האסדרה החדשה (רפורמת הקנאביס של משרד הבריאות המחייבת מוצרי הקנאביס בתקינה ייעודית), וגידולי הקנאביס שלה משמשים גם כרכיבים למותג קנאביס רפואי של חברת התרופות 'רפא', הנמכר גם הוא בבתי המרקחת.  החברה גם מטפלת בכ-5,000 מטופלי קנאביס רפואי במסגרת האסדרה הישנה (מוצרים שאינם עומדים בתקינה של רפורמת הקנאביס ונמכרים ישירות מספקית הקנאביס אל המטופל ללא מעבר דרך בתי מרקחת).

יעקב עמידרור, צילום: עמית שאבי יעקב עמידרור | צילום: עמית שאבי יעקב עמידרור, צילום: עמית שאבי

יעקב עמידרור אמר ל"כלכליסט", כי "קרוב משפחה שלי הציע לי להיפגש עימם ואמר שלדעתו האופי של מייסדי החברה ושלי יתאים. התרשמתי שאכן מדובר במושבניקים שורשיים, אנשי אדמה, ולא כאלה שאוחזים בחלומות התעשרות שונים. אין מאחוריהם חלל אלא משהו אמיתי. הם בעלי ידע רב בנושא הקנאביס, ותיארו לי שהם מחפשים לבנות חברה, עם תכנון ארוך טווח, ובאופן יסודי.

"התייעצתי עם שני אנשים, אחד מהם מתחום הרפואה והשני מתעשיית התרופות, ושניהם אמרו לי שמדובר בחברה רצינית, ושהקנאביס עצמו הוא הימור, שמי שיצליח בו - יצליח מאוד. אין לי כל הבנה או מומחיות בצמח, אבל הם ביקשו שאצטרף על תקן אסטרטגי וחשיבה לטווח ארוך. הנושא מעניין, ומעניין לקחת משהו ולגדל אותו. אבל אם האנשים לא היו מוצאים חן בעיניי לא הייתי מצטרף".

יוגב שריד, מנכ"ל, שיח מדיקל גרופ, אמר לכלכליסט כי "עם הפיכתה לחברה ציבורית שמנו לעצמנו יעד אסטרטגי לחזק ולפתח את דירקטוריון החברה, וצירפנו שני שחקני חיזוק שיאפשרו לנו להקים צוות אסטרטגי שיאפשר לחברה להתפתח לשווקי העולם ולנצל את הניסיון והיתרונות הקיימים של שיח כדי להפכה לחברה גלובלית. בעיקר לאור התבססות שוק הקנאביס העולמי המתהווה על שיתופי פעולה וניצול הזדמנויות עסקיות ואסטרטגיות".

זכלינסקי אמר לכלכליסט כי "אחד מהמייסדים וסמנכ"ל הטכנולוגיות של שיח, שי אברהם שריד, למד בקורס דירקטורים שבו לימדתי. הוא סיפר לי שהם בדרך להנפקה וביקש שאפגש איתם. היה לי חיבור מאוד טוב עם האנשים, וגם להיפגש עם המפקד שהיה לי בצבא - יעקב עמידרור - זה תמיד טוב. תחום הקנאביס נמצא בתחילתו ואפשר להשוות אותו להייטק בתחילת דרכו. יש הרבה מה לעשות בשוק הקנאביס ולאן להתפתח. יש לי הכרות קצרה עם התחום מחו"ל ולדעתי הוא יהיה במגמת עלייה".

תגיות