אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה בשוק הקריפטו: הביטקוין זינק ב-40% תוך יממה צילום: Dan Kitwood

דרמה בשוק הקריפטו: הביטקוין זינק ב-40% תוך יממה

נשיא סין שי ג'ינפינג דיבר על על חשיבות טכנולוגיית הבלוקצ'יין ונתן זריקת מרץ למשקיעים. בשעה זו נסחר המטבע תמורת 9,300 דולר, אחרי שכבר חצה את רף ה-10,000 דולר מוקדם יותר

26.10.2019, 12:14 | שירות כלכליסט

מחיר הביטקוין זינק ב-40% ביממה וחצה את הרף של 10,000 הדולר, אחרי שסבל מכמה ימים קשים שבהם צנח ערכו ל-7,393.26 דולר. המטבע הדיגיטלי החשוב בעולם הגיע לשיא של 10,322.41 דולר סביב השעה 21:45 שעון ניו-יורק, כך לפי נתונים שפורסמו ב-CoinDesk. בשעה זו מזנק המטבע הווירטואלי בשיעור של 25% לרמה של 9,374 דולר. ברקע, דבריו של נשיא סין, שי ג'ינפינג, שהדגיש את החשיבות באפשרויות הגלומות בטכנולוגיית הבלוקצ'יין.

קראו עוד בכלכליסט

רוב הרווחים התקבלו בזמן קצר. ערכו של המטבע עלה בחדות בין שעות הבוקר המאוחרות לצהריים המוקדמים, ואז חווה עוד עלייה חדה שהתחילה ב-20:00 בערב, שעון ניו-יורק. כתוצאה מהעלייה הראשונית, המטבע הדיגיטלי המשיך לטפס ליותר מ-8,700 דולר והגדיל את הרווחים האלו עד שעבר את רף עשרת אלפים הדולר מאוחר יותר בלילה.

פעילות זו התרחשה אחרי שהמטבע סבל מהפסדים ניכרים מוקדם יותר השבוע, כשהוא צנח לנקודה הנמוכה ביותר מאז מאי. הצניחה השבוע התרחשה זמן קצר לפני עדותו של מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג בקונגרס, שבה ספג ביקורת קשה על פרויקט הקריפטו של החברה - ליברה.

נשיא סין הקפיץ את המחיר. ביטקוין, צילום: Dan Kitwood נשיא סין הקפיץ את המחיר. ביטקוין | צילום: Dan Kitwood נשיא סין הקפיץ את המחיר. ביטקוין, צילום: Dan Kitwood

ג׳ון טודארו, ראש מחקר מטבעות דיגטליים ב-TradeBlock העיר על התפתחויות אלו: "הביטקוין נמכר במכירת חיסול, עד לשימוע של מארק צוקרברג בנושא הליברה, כאשר סוחרים רבים ציפו לירידת מחירים. אך דבריו של הנשיא ג׳ינפינג לגבי טכנולוגיית הבלוקצ'יין הייתה זרז לא צפוי שתפס כמה סוחרים פסימיים לא מוכנים, לדעתי. זה מה שגרם לעלייה בשווי המטבע", הוא הוסיף.

מארון גארסון, המנהל של crypto-to-crypto, הדגיש גם הוא את חשיבות הערותיו נשיא סין: "אני חושב שזה עדיין בעיקר בעקבות הודעתו של הנשיא, שי, מאחר ואנשים יודעים שלאור הירוק שנתן תהיה השפעה בכל רחבי סין.

"השוק זקוק למעורבות סין. אם סין מעולם לא הייתה אוסרת על מסחר וחילופין במטבעות דיגיטליים, השוק היה הרבה יותר גדול היום", אמר. "לדעתי, הימצאותה של סין על הספינה טובה בדיוק כמו הימצאותה של אמריקה, אם לא יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות