אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: ה-FCC צפויה לאסור על ספקיות סלולר לקנות מוצרי וואווי צילום: שאטרסטוק

ארה"ב: ה-FCC צפויה לאסור על ספקיות סלולר לקנות מוצרי וואווי

החרם על וואווי מחריף; נציבות התקשורת הפדרלית צפויה להצביע בחודש הבא על תקנה חדשה שתחייב חברות טלקום להיפטר מציוד של וואווי שבבעלותן בנימוקים בטחוניים. אם תתקבל, תפגע התקנה ביכולת החברות לפעול באזורי ספר, ותחייב פיצויים ממשלתיים

29.10.2019, 15:06 | רפאל קאהאן

נציבות התקשורת הפדרלית (FCC) מכינה בימים אלה תקנה שנועדה להחריף את מאבקה של ממשלת ארה"ב בוואווי. נודע כי ספקיות תקשורת וחברות טכנולוגיה אחרות מנסות לקבל אישורי מסחר עם החברה הסינית, שמצידה כבר החלה לקדם אפשרות למכירת רישיונות שימוש בטכנולוגיות שלה, במקום ציוד קצה.

קראו עוד בכלכליסט

אג'יט פאי, ראש הנציבות ומינוי של דונלד טראמפ, מקדם תקנה שתאסור על חברות טלקום שנהנות מסבסוד פדרלי תחת קרן USF להשתמש בציוד של חברות שהוגדרו כ"איום בטחוני", קרי וואווי ו-ZTE הסיניות.

מכשור תקשורת של וואווי, צילום: huawei מכשור תקשורת של וואווי | צילום: huawei מכשור תקשורת של וואווי, צילום: huawei

פאי עצמו תקף את וואווי במסגרת מאמר דעה שפרסם בוול סטריט ג'ורנל, בו טען שלסוכנויות הביון האמריקאיות אין גישה לציוד של היצרנית. כמו במקרים קודמים, גם הפעם לא הוצגו הוכחות לכך שציוד תקשורת סיני שימש לריגול ממשלתי.

אם תתקבל, התקנה אף תאלץ חברות שרכשו ציוד של וואווי להיפטר ממנו - וכנראה שהנציבות תיאלץ לספק תמיכה כלכלית לפעולה זו. ההצבעה על התקנה תתבצע בסוף החודש הבא; אם תתקבל, תקשה בעיקר על חברות תקשורת קטנות שפועלות באזורי ספר.

ציוד של ספקיות חלופיות כנוקיה ואריקסון עולה כ-50% יותר מהתשתיות הקיימות שלהן. כמו כן, איסור התקנת טכנולוגיות וואווי יפגע ביכולתה של ארה"ב לקדם תשתיות דור חמישי, בהיותה מפתחת מובילה בתחום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות