אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנוף קרס באתר הבנייה של מגדל לקסוס בת"א: אין נפגעים צילום: תומר הדר

מנוף קרס באתר הבנייה של מגדל לקסוס בת"א: אין נפגעים

מדובר במנוף נייד שקרס בתוך שטח המתחם; זרוע המנוף יצאה, מהשטח חסמה את רחוב הסוללים וקרסה על רכב חונה

29.10.2019, 15:44 | דותן לוי

ארוע בטיחות חריג בתל אביב הסתיים בשעות הצהריים בנס. מנוף שקרס בתוך אתר הבנייה של מגדל לקסוס ברחוב תובל 6 לכיוון רחוב הסוללים הסמוך ליגאל אלון נחת על רכב חונה אך לא פגע באיש, כוחות החילוץ וההצלה שהוזעקו למקום חזרו לשגרה לאחר הזעקתם.

מדובר במנוף נייד שנמצא בתוך אתר הבנייה של מגדל לקסוס בת"א הנמצא בשלב החפירה והדיפון כשהקבלן שאחראי על שלב זה הוא "אריאל גבאי תשתיות בע"מ". מסיבה לא ברורה המנוף קרס על צידו בתוך אתר הבנייה, אך זרוע המנוף חרגה מגבולות המגרש וקרסה לכיוון רחוב הסוללים תוך שהיא חוסמת את הרחוב ומרסקת רכב חונה. כאמור, בנס לא היו נפגעים, נזכיר כי ארוע דומה התרחש ב-2018 באתר בנייה בכפר סבא ובמהלכו נהרגה נטע רוטמן ז"ל.

קריסת המנוף  בתל אביב, צילום: תומר הדר קריסת המנוף בתל אביב | צילום: תומר הדר קריסת המנוף  בתל אביב, צילום: תומר הדר

עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, "התאונה שאירעה היום בה קרס מנוף נייד זחלי ברח' תובל בתל אביב הסתיימה בנס גדול ולא היו נפגעים בנפש. אירוע זה מהווה תזכורת נוספת לרשויות האכיפה והפיקוח במשרד העבודה שהגיעה העת לעשות רביזיה שלמה בהכשרה למתן רישיונות להפעלת מנופים ניידים ועריכת בדיקות תקינות תקופתיות למנופים בתדירות גבוהה יותר. נזכיר שביום 18.2.18 אירעה תאונה זהה באתר עבודה בכפר סבא באותה התאונה לרוע המזל קרסה זרוע של עגורן זחלי נייד על מכונית והרגה את נטע רוטמן זכרה לברכה. האירוע שהתרחש היום מלמד שלא נלמד שום לקח מאז התאונה שבה איבדה נטע ז"ל את חייה".

הרחוב נחסם, צילום: תומר הדר הרחוב נחסם | צילום: תומר הדר הרחוב נחסם, צילום: תומר הדר

המגדל שבמסגרת העבודות שלו קרס המנוף הוא בבעלות חברת יוניון מוטורס יבואנית טויוטה שבשליטת ג'ורג' חורש. החברה היא גם היזמית של המגדל אשר צפוי להתנשא לגובה של 48 קומות ומיועד למשרדים ומלונאות. על פי התכנון, המגדל ימוקם צפונית לכיכר שתהיה חלק משביל הולכי רגל, שיוליך מערבה אל שדרות יהודית בשכונת מונטיפיורי ובהמשך אל רחוב הארבעה, באמצעות גשר יהודית. בדופן אחרת של הכיכר תקים החברה מבנה מסחרי נוסף בן שתי קומות.

תגיות