אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווחים: אקסון מובייל במגעים עם שותפות מאגר לווייתן צילום: אוראל כהן

דיווחים: אקסון מובייל במגעים עם שותפות מאגר לווייתן

מטרת השיחות, כך לפי רשתות תקשורת זרות - הקמת מתקני ייצוא גז נוזלי לאירופה; בשלב זה מדובר בשיחות בלבד, שלא ברור מה יעלה מהן. כך או כך, בנייה של מתקן כזה תארך שנים, בעלויות של מיליארדי דולרים

14.11.2019, 13:38 | ליאור גוטמן

גורמים בענקית האנרגיה אקסון מובייל מצוטטים ברשתות תקשרות זרות בנוגע למגעים המתנהלים בין החברה לבין שותפות מאגר לווייתן, במטרה לבנות מתקני ייצוא גז נוזלי לאירופה. בשלב זה מדובר בשיחות בלבד שלא ברור מה יעלה מהן, אם וכאשר.

במידה והמגעים יבשילו לכדי הקמת של תשתית ימית, היא עשויה לשרת ייצוא גז לאירופה או שווקים רחוקים, אולם כך או כך בנייה של מתקן שכזה תארך שנים בעלויות של מיליארדי דולרים. בשותפות לווייתן סרבו להתייחס לידיעה.

קראו עוד בכלכליסט

יצחק תשובה ומאגר לווייתן, צילום: אוראל כהן יצחק תשובה ומאגר לווייתן | צילום: אוראל כהן יצחק תשובה ומאגר לווייתן, צילום: אוראל כהן

הרעיון לייצא גז מישראל לאירופה דרך מתקני תשתית חדשים נחשף לראשונה לפני כחצי שנה ובמסגרת הדו"חות השנתיים של דלק קידוחים, שמחזיקה בכ-45% ממאגר לוויתן. באותם דיווחים נכתב שהחברה בוחנת "כדאיות כלכלית לכמה פרויקטים לייצוא באמצעות LNG (גז נוזלי - ל"ג)", מבלי לחשוף יותר מדי פרטים.

עבור אקסון מובייל מדובר בניסיון שני להכנס לשוק הישראלי, זאת לאחר שבמסגרת המכרז הבינלאומי לחלוקת רישיונות קידוח הענקית האמריקאית רכשה את המסמכים הרשמיים, אולם בסופו של יום העדיפה להתמקד בשווקים במצרים ובקפריסין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
עסקים אין לתשובה בישראל
מאגר ליוויתן שייך למדינה (62 אחוזים) ,עם שותף זוטר תשובה - 10 אחוזים ,קשה לי להאמין שתשובה ישקיע במקום עם 62 אחוזי מס .הם חשבו שמכרו את תשובה אבל תשובה חוזר כמו גדול, כשהרווחים מליוויתן ב-4 דולר יחידה לכיסו של תשובה שואפים לאפס(יש לו רק 10 אחוזים).היום תשובה הוא משקיע בים הצפוני וארצות הברית ולא ישקיע בארץ.
יוסי  |  14.11.19
לכל התגובות