אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים נאוי הגו מהלך לנטרול התנגדות אנטרופי צילום: עמית שעל

האחים נאוי הגו מהלך לנטרול התנגדות אנטרופי

היו"ר שאול נאוי התפטר ומונה למנכ"ל משותף לצד אחיו דורי. עלות שכרם המבוקשת נחתכה מ־3.4 מיליון שקל כל אחד, ל־2.9 מיליון שקל, אך עדיין גבוהה במיליון שקל מעלות שכרם הנוכחית. כעת החברה מחפשת יו"ר שכיר

17.11.2019, 07:21 | רחלי בינדמן

האחים שאול ודורי נאוי, בעלי השליטה (34.5%) בחברת האשראי החוץ־בנקאי, נאלצו להיכנע לדרישות השוק ולשפר את הממשל התאגידי בחברה. שאול נאוי התפטר מתפקיד יו"ר הדירקטוריון ומונה במקום זאת למנכ"ל משותף לצידו של אחיו דורי נאוי, והשניים פועלים כעת לאתר יו"ר שכיר לדירקטוריון. זאת, בעקבות הלחץ שהפעילו עליהם הגופים המוסדיים. המשמעות היא מינוי נושא משרה שכיר נוסף לחברה, במקומו של יו"ר ובעל שליטה שמפקח על אחיו המנכ"ל, כפי שהיה עד כה.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף בשבוע שעבר ב"כלכליסט", חברת אנטרופי הממליצה לגופים מוסדיים על דרך ההצבעה באסיפות בעלי מניות, התנגדה להמשך כהונתו של שאול נאוי כיו"ר וביקרה בצורה חריפה את הממשל התאגידי בחברת האשראי החוץ־בנקאי המעסיקה שורה של בני משפחה. אנטרופי גם המליצה לגופים המוסדיים להתנגד לחבילות השכר המבוקשות והמשודרגות של השניים - 3.4 מיליון שקל לכל אחד - כ־80% יותר מעלות שכרם בשלוש השנים האחרונות.

באנטרופי אף הדגישו כמה בעייתי שדרוג השכר בתקופה שבה החברה הודיעה על הפסקת מדיניות חלוקת דיבידנד. גדעון אלטמן ושרה גאני, הדח"צים שאמורים לייצג את בעלי מניות המיעוט, תמכו בכהונת שאול נאוי כיו"ר ובתנאי השכר המשודרגים. עם זאת, האחים נאוי ידעו שמי שיכריע את גורל ההצבעה באסיפה הכללית, הן בעניין השכר והן בעניין כהונתו של שאול נאוי כיו"ר, הוא בית ההשקעות אלטשולר שחם המחזיק (25%) באחים נאוי. אלטשולר שחם לא משתמש בשירותי הייעוץ של אנטרופי, אך גם בבית ההשקעות לא אהבו את קפיצת השכר המבוקשת של האחים נאוי.

מימין: שאול ודורי נאוי. בעל השליטה יפסיק לפקח על אחיו, צילום: עמית שעל מימין: שאול ודורי נאוי. בעל השליטה יפסיק לפקח על אחיו | צילום: עמית שעל מימין: שאול ודורי נאוי. בעל השליטה יפסיק לפקח על אחיו, צילום: עמית שעל

בשבועות האחרונים ניהלה האחים נאוי שיחות מול אלטשולר שחם שבסופן פורסם בסוף השבוע דו"ח זימון אסיפה כללית מתוקן, ובעלי המניות יצביעו ב־24 בנובמבר על מדיניות התגמול החדשה המוצעת של החברה. כך, במקום עלות שכר מבוקשת של 3.4 מיליון שקל לכל אחד מהאחים, הם "יסתפקו" כעת בעלות שכר שנתית של 2.9 מיליון שקל, כל אחד, אך עדיין מדובר במיליון שקל יותר לעומת עלות שכרם הנוכחית. אסף נאוי, בנו של דורי, המשמש כיועץ לניהול חדר עסקאות ומנהל מערכות מחשוב ואבטחת מידע יקבל שכר בעלות שנתית של 660 אלף שקל במקום 780 אלף שקל, תוספת של 100% לעלות שכרו השנתית בשלוש השנים האחרונות.

יעקב נאוי, בנו של דורי, המכהן כמנהל שיווק ועוזר מנכ"ל ימשוך שכר בעלות של 720 אלף שקל – כפי שהיה עד כה – במקום 960 אלף שקל שביקש במקור. גם תנאי העסקתה של נוי נאוי, בתו של שאול, המכהנת כמזכירת החברה וכיועמש"ית לא ישתנו ויעמדו על 420 אלף שקל בשנה במונחי עלות. באנטרופי ביקרו את עצם העובדה שהיועצת המשפטית של החברה היא בתו של אחד מבעלי השליטה הנושא משרה בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות