אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חבלי לידה של עצמאות: ישראכרט רושמת ירידה של 10% ברווח הנקי צילום: עמית שעל

חבלי לידה של עצמאות: ישראכרט רושמת ירידה של 10% ברווח הנקי

בהמשך להתתנתקות משליטת בנק הפועלים - רווחי ישראכרט ברבעון השלישי עמדו על 83 מיליון שקל, ההכנסות צמחו ב-5% ל-646 מיליון שקל; תיק האשראי הצרכני של החברה צמח ב-23% ל-686 מיליון שקל מתחילת השנה. ערן וקנין מצטרף לחברה כ-CFO במקום רם גב שעבר לפועלים

20.11.2019, 07:40 | רחלי בינדמן

אחרי מקס (לשעבר לאומי קארד), גם בדוחות הרבעון השלישי של ישראכרטממשיכים לבוא לידי ביטוי חבלי הלידה של הפרידה מהבעלות של הבנק, במקרה זה של פועלים. 

הרווח של ישראכרט ברבעוןהשלישי ירד בכ-10% ל-83 מיליון שקל (לעומת הרבעון המקביל), למרות צמיחה של 9% במחזור העסקאות ל-44.7 מיליארד שקל.  ההכנסות הסתכמו ברבעון צמחו ב-5% ל-646 מיליון שקל.

רון וקסלר, מנכ"ל הקבוצה הסביר את התוצאות "על האף האתגרים בסביבה העסקית, התגברות התחרות, הירידה בעמלה הצולבת, והשפעות ההיפרדות מבנק הפועלים, ישראכרט הציגה צמיחה בהיקפי הפעילות הן בתחום התשלומים והן בתחום המימון".

בתחום האשראי הצרכני (שבו ישראכרט החזיקה בתיק קטן יחסית למתחרות) רשמה צמיחה של 23% מתחילת השנה ל-686 מיליון שקל מספר הכרטיסים הבנקאיים הסתכם ב-3.7 מיליון, כמעט ללא שינוי לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. גם במספר הכרטיסים החוץ בנקאיים לא נרשם שינוי מהותי והם הסתכמו ב-3.71 מיליון.

הריבית על האשראי הצרכני עלתה מממוצע של 8.3% אשתקד ל8.9% נכון לסוף הרבעון.היקף האשראי הפגום ברבעון עלה מ-43 מיליון שקל ל-142 מיליון שקל כשבישראכרט מסבירים זאת ביתרות אשראי מסחרי בחברה בת בשם גלובל שעברו ארגון מחדש.

וקסלר הודיע על מחליף לרם גב, סמנכ"ל הכספים שמונה לראש החטיבה הפיננסית של בנק הפועלים - את גב יחליף ערן וקנין שהיה מנכל רשת התדלוק Ten.

 

רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט , צילום: עמית שעל רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט | צילום: עמית שעל רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט , צילום: עמית שעל

מחזור העסקאות בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ב-125.2 מיליארד שקל, עלייה של 8% בהשוואה לתקופה המקבילה. , ההכנסות מתחילת השנה צמחו ב-5% ל-1.84 מיליארד שקל - הרווח הנקי מתחילת השנה (בנטרול מענק היפרדות בגובה של 52 מיליון שקל אחרי מס) הסתכם ב-235 מיליון שקל, 3 מיליון שקל בלבד יותר מהתקופה המקבילה.

ישראכרט פתחה את הסכמי התפעול של המותגים ויזה ואמקס מול בנק הפועלים ערב הנפקתה, בעוד שהסכם התפעול מול עיקר הפעילות של ישראכרט נותר בעינו בשלב זה ויפוג רק עוד שנתיים. בתשקיף ההנפקה צפתה ישראכרט פגיעה שנתית של 30 מיליון שקל לפני מס בשל ההסכמים החדשים של אמקס וויזה מול הבנק.

לשם השוואה, במקס חודש הסכם התפעול מול לאומי על כלל הפעילות, דבר שפגע משמעותית יותר בתוצאות של מקס. לפי הערכות, בעוד שנתיים, כשישראכרט ינהל מו"מ חדש על הסכם התפעול מול פועלים, הפגיעה הזו תגיע גם לישראכרט. הן לאומי והן פועלים הם היום זרוע השיווק המרכזית של כרטיסי האשראי של החברות למרות מאמצים שלהן להגדיל את פעילות כרטיסי האשראי החוץ בנקאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות