אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה בביקושים באירופה וארה"ב הובילו את המ-לט להפסד צילום: אלעד גרשגורן

ירידה בביקושים באירופה וארה"ב הובילו את המ-לט להפסד

החברה אמנם הציגה עלייה קלה בהכנסות ברבעון השלישי, אך ברווח הנקי צנחה ל-900 אלף דולר מ-3.2 מיליון דולר; סיבות נוספות להפסדים - שינוי תמהיל המכירות ואיחוד תוצאות הפעילות עם החברה הבת בקוריאה

27.11.2019, 11:51 | צלי גרינברג

חברת הברזים והשסתומים לתעשייה, המ-לט, דיווחה היום (ד') על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2019 והציגה עלייה קלה בהכנסות, אך מעבר מרווח להפסד. הכנסות החברה עמדו על 47.3 מיליון דולר - עלייה של 0.85% בהשוואה להכנסות החברה ברבעון המקביל שעמדו על 46.9 מיליון דולר. עיקר ההכנסות נבעו ממכירות מוצרים לתעשייה התהליכית שהניבו לחברה 22.5 מיליון דולר בהשוואה ל-21.6 מיליון דולר הכנסות ברבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה ממוצרים לבקרת זרימה עלו ל-10.5 מיליון דולר בהשוואה ל-8.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. הכנסותיה של המ-לט ממוצרים אולטרה נקיים ירדו ל-14.2 מיליון דולר בהשוואה ל-16.8 מיליון דולר ברבעון המקביל.

מפעל המ-לט, צילום: אלעד גרשגורן מפעל המ-לט | צילום: אלעד גרשגורן מפעל המ-לט, צילום: אלעד גרשגורן

הרווח התפעולי שהציגה החברה ירד ל-2.5 מיליון דולר בהשוואה ל-4.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה עברה להפסד נקי של 0.9 מיליון דולר או 0.07 דולר הפסד נקי למניה, בהשוואה לרווח נקי של 3.2 מיליון דולר או 0.23 דולר למניה ברבעון המקביל. ה-EBITDA של החברה עמד על 5.5 מיליון דולר בהשוואה ל-5.8 מיליון דולר EBITDA ברבעון המקביל. המ-לט מציינת כי זו הפעם הראשונה שהיא מיישמת את תקן ה-IFRS 16, שהשפיע על תוצאותיו.

בחברה מציינים כי התוצאות הושפעו משלושה נושאים: איחוד תוצאות הפעילות של חברת הבת שלה בקוריאה, שנרכשה בחודש אוגוסט 2018, ירידה במכירות הקבוצה שנובעת להערכתה מצמצום זמני בביקושים למוצרי החברה בצפון אמריקה ואירופה ושינוי בשערי החליפין של הדולר האמריקאי לעומת המטבעות האחרים, בעיקר השקל.

בהמ-לט אמרו כי בתקופת הדו"ח חל שינוי בתמהיל המכירות שלה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, שכללה עלייה במכירות המוצרים לתעשייה התהליכית, וירידה במכירות המוצרים האולטרה נקיים - בעיקר באירופה. הירידה, כך סיפרו בחברה, קוזזה עם עלייה במכירות מוצרים אולטרה נקיים בצפון אמריקה והמזרח הרחוק, ועם עלייה במכירות מוצרים לבקרת הזרימה.

הכנסות החברה לתשעת החודשים הראשונים של השנה ירדו במעט ל-135.8 מיליון דולר בהשוואה ל-136 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2018. הרווח התפעולי של החברה ספג ירידה חדה ל-4.7 מיליון דולר בסיכום שלושת הרבעונים הראשונים של 2019 בהשוואה לרווח תפעולי של 14.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה. החברה רשמה הפסד נקי של 1.4 מיליון דולר או 0.1 דולר הפסד נקי למניה בתשעת החודשים הראשונים של השנה, בהשוואה לרווח נקי של 11.1 מיליון דולר או 0.8 דולר למניה בתקופה המקבילה.

ה-EBITDA שהציגה החברה לתשעת החודשים הראשונים ירד גם הוא ל-14 מיליון דולר בהשוואה ל-19.1 מיליון דולר EBITDA בסיכום שלושת הרבעונים הראשונים אשתקד.

בהמ-לט הוסיפו כי במהלך הרבעון הרביעי לשנה חתמה החברה על הסכם לבניית מפעל חדש בסין, שתחילת בנייתו צפויה עד תום הרבעון הנוכחי (הרביעי) השנה, ותסתיים עד סוף 2020.

המ-לט נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 919 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות