אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר תתחיל למחוק משתמשים לא פעילים החל מהחודש הבא

טוויטר תתחיל למחוק משתמשים לא פעילים החל מהחודש הבא

הרשת החברתית החליטה לעשות סדר בארכיון המשתמשים שלה וחשבונות לא פעילים יימחקו החל מדצמבר הקרוב. כל משתמש שלא נכנס לטוויטר בחצי שנה האחרונה עשוי למצוא שחשבונו נמוג

27.11.2019, 12:16 | שירות כלכליסט

טוויטר החלה אתמול (ג') לשלוח מיילים עם אזהרה לבעלי חשבונות ברשת החברתית: היכנסו לחשבון שלכם עד ה-11 בדצמבר או שהוא ימחק.  כל חשבון שיימחק, שם המשתמש שלו יוחזר למאגר השמות הפנויים עבור מי שירצה להשתמש בו לפתיחת חשבון חדש. על פי הודעת החברה, כל חשבון שלא נכנסו אליו במשך יותר משישה חודשים יקבל את ההתראה.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך הוא "חלק ממחויבותנו לשרת את השיח הציבורי, אנו עובדים כדי לנקות חשבונות לא פעילים על מנת להציג בטוויטר מידע יותר מדויק ואמין שיהיה ניתן לסמוך עליו. חלק מהמאמץ הזה הוא עידוד משתמשים להכנס לחשבונות שלהם ולהשתמש בטוויטר כשהם רושמים חשבון חדש, כפי שמוצהר במדיניות החשבונות הלא פעילים שלנו," כך אמר דובר של החברה לאתר דה וורג'.

טוויטר מוחקת טוויטר מוחקת טוויטר מוחקת

טויטר לא מסרה תוך כמה זמן שמות חשבונות שבוטלו יהיו זמינים שוב לשימוש הציבור. תהליך הסרת החשבונות "יתרחש במשך כמה וכמה חודשים – ולא בבת אחת," כך על פי הדובר. לכן אין לצפות לנהירה מסיבית אחר שמות המשתמשים שיתפנו ב-12 בדצמבר. בנוסף לא ברור אם ניתן יהיה לערער על המחיקה ולשחזר את החשבון המחוק ותכניו לאחר מעשה.

המהלך ישפיע לא רק על אנשים שנטשו את טוויטר, אלא גם על חשבונות ששייכים לאנשים שנפטרו. לשאלה: האם גם חשבונות אלה יוסרו בסופו של דבר ברגע שהמשתמשים מתו? החברה ענתה שהיא עדיין מתלבטת לגבי הדרך הנכונה במקרים אלה.

ואולם במקרה שמי שמפעיל את החשבון הוא בוט, או שמדובר בחשבון שני של משתמש, אלה לא ימחקו כל עוד יישארו פעילים. ניקוי אורוות מעין זה אינו דבר נדיר בחברות טכנולוגיה גדולות. יאהו פתחה בניסיון "מיחזור חשבונות" ב-2013, למרות שמה שקרה אז הוא שאנשים שחטפו שמות משתמשים שהתפנו קיבלו התראות למחיקתם כאילו עדיין מדובר במשתמש הקודם שלהם. גם גוגל נוהגת למחוק שירותים שלמים ביחד עם התכנים שנמצאים בהם באופן שרירותי.

עם זאת, מדובר בפעם הראשונה שרשת חברתית גדולה מבצעת מהלך שכזה. חלק מהערכת השווי של חברות כאלה מתבסס על מספר המשתמשים - קרי מספר החשבונות הפעילים - מחיקה מסיבית של חשבונות תתורגם לירידה במספר המשתמשים השנתי המדווח ועשוי לפגוע בשווי השוק שלה ברבעון הבא.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות