אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקורסזה על סרטו 'האירי': "בבקשה, בבקשה אל תצפו בו בטלפון" צילום: אי.פי

סקורסזה על סרטו 'האירי': "בבקשה, בבקשה אל תצפו בו בטלפון"

לקראת הכניסה של הסרט לסטרימינג של נטפליקס, ביקר הבמאי המהולל את אופציית הצפייה במובייל, ודחה את ההצעה לצפות בסרט הארוך בחלקים: "סדרות זה דבר נפלא, אבל זה לא מתאים כאן"

02.12.2019, 20:02 | שירות כלכליסט

הבמאי מרטין סקורסזה יוצא בקריאה, שלא לומר תחינה, לקהל הצופים הפוטנציאלי של הסרט החדש שלו, לוותר על אופציית המובייל ולהעדיף את המסך הגדול ביותר האפשרי, מהאייפד עד לקולנוע.

קראו עוד בכלכליסט

בראיון לרולינג סטון, לקראת השחרור של 'האירי' בסטרימינג של נטפליקס, מפיקת הסרט, הסביר סקורסזה שמדובר בסרט שלא ניתן לצפות בו כראוי במסך כל כך מוקטן. בפועל, לגישתו, כל סרט שלו פסול לצפייה בטלפון.

"הייתי מציע, אם אתה רוצה לראות את אחד מהסרטים שלי, או את מרבית הסרטים, בבקשה, בבקשה, אל תראה אותו בטלפון. בבקשה. באייפד, באייפד גדול, אולי", אמר סקורסזה.

אל פאצ אל פאצ'ינו מתוך הסרט "האירי" | צילום: NETFLIX אל פאצ

מימין: אל פאצ מימין: אל פאצ'ינו, סקורסזה ודה נירו | צילום: אי.פי מימין: אל פאצ

הבמאי גם ביקר את אלה שהמליצו על צפייה בסרט הארוך מאוד (209 דקות) בחלקים ובהמשכים בנטפליקס: "הטעם בסרט הזה קשור לפרטים הרבים שנאספים בו, יש אפקט בסוף הצפייה בסרט לפרטים הרבים האלה שמובאים במהלכו. סדרה זה דבר נהדר, נפלא, אתה יכול לפתח את הדמות ואת קווי העלילה, אבל זה לא מתאים כאן".

הסרט שזכה בעיקר לביקורות מהללות (לצד כמה פחות נלהבות) הוקרן בקולנוע במשך שלושה שבועות לפני כניסתו לשידור בנטפליקס, ביום חמישי האחרון. החברה לא משחררת נתוני צפייה או מכירת כרטיסים של סרטיה, אך ההערכות הן שבשני המקרים מספר הצופים שנרשם הוא גבוה מאוד.

ברשתות החברתיות נרשמה תגובה ערה לבקשה של סקורסזה, עם תגובות לכאן ולכאן, בחלק מהמקרים תוך שימוש בממים מבודחים, כולל של של צפייה בסרט בשעון חכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות