אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסירות רכב: קיה ראשונה בנובמבר, יונדאי בדרך לשיא ישראלי

פרסום ראשון

מסירות רכב: קיה ראשונה בנובמבר, יונדאי בדרך לשיא ישראלי

הערכות ראשוניות: כ-15 אלף מכוניות חדשות נמסרו בחודש שעבר. יונדאי תחצה השנה את רף 40 אלף המסירות

03.12.2019, 10:14 | אודי עציון ותומר הדר

קיה הייתה המותג הנמכר בארץ בחודש נובמבר, עם 2,450 מסירות. יונדאי מדורגת שנייה עם 2,400 וטויוטה שלישית, עם 2,300. כך עולה מנתונים ראשוניים שהגיעו לידי "כלכליסט". לפי הערכות ראשוניות, כ-15 אלף מכוניות חדשות נמסרו בנובמבר.

קראו עוד בכלכליסט

למרות סוף השנה המתקרב וההעדפה של הישראלים לקבל את הרכב בינואר עם תאריך עלייה לכביש של השנה הקלנדרית החדשה, נרשמו מסירות נאות בחודש האחרון, המייצגות ירידה של כ-6% לעומת נובמבר שעבר, דומה לירידה הכללית במסירות השנה. הדלק לביקושים הוא דגמים היברידיים וחשמליים, שהמיסוי עליהם יגדל ב-1 בינואר ויביא להעלאת מחירים.

קיה ריו קיה ריו קיה ריו

יונדאי I20 יונדאי I20 יונדאי I20

יונדאי אמנם סיימה שנייה החודש, אבל היא ממשיכה להוביל את מסירות הרכב גם השנה. כבר עתה עומדות המסירות המצטברות של החברה מתחילת השנה על 39,800 מכוניות, והחודש היא תחצה את רף 40 אלף המסירות השנתי, בפעם הראשונה אי פעם בשוק הישראלי. שיא המסירות הקודם נקבע ב-2016, כשיונדאי מסרה 39 אלף מכוניות. מדובר על מספרים גבוהים כמעט פי 2 משיאי המסירות של סובארו וגבוה בכ-25% מהשיא של מאזדה בעבר.

על פי הערכות בענף הרכב, אחת הסיבות ל"דחיפה" של המסירות נוגעת לרצון של חברות הליסינג להצטייד מבעוד מועד במכוניות בעלות הנעה היברידית, לפני עליית מס הקנייה בינואר הקרוב מ 30% ל 45%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות