אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברי ההנהלה של אורתם סהר הודיעו על התפטרות - החברה פועלת ללא הנהלה צילום: נמרוד גליקמן

חברי ההנהלה של אורתם סהר הודיעו על התפטרות - החברה פועלת ללא הנהלה

קבוצת יעקובי הגישה דוחות באיחור מעבר למותר עקב בעיות פיננסיות של חברה כלולה - אורתם סהר ודיווחה על הפסד רבעוני כבד של 28 מיליון שקל; עוד ברבעון - הפסד תפעולי של 9.5 מיליון שקל והרעה בתוצאות כלל המגזרים, והפסד נקי של 28.1 מיליון שקל, כשההפסדים של אורתם סהר עמדו על 12.4 מיליון שקל ונרשמו עקב הפרשות בגין ערבויות שהועמדו לטובת החברה; חברי ההנהלה של אורתם סהר הודיעו על התפטרותם וכרגע החברה פועלת ללא הנהלה

05.12.2019, 10:45 | אורי גלאור

קבוצת האחים יעקובי, הנמצאת בשליטת פיני (45.3%) ואמיר (30.3%) יעקובי, פירסמה הבוקר (ה') את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי, באיחור של מספר ימים מעבר למותר (עד ה-30/11), עקב בעיות פיננסיות של חברה כלולה (50%) מהותית - אורתם סהר, שנמצאה במהלך משא ומתן עם הנאמנים להסדר נושים. לחברה ניתן צו הקפאת הליכים זמני ל-30 יום. קבוצת יעקובי ציינה כי בעקבות המקרה קיבלה אורכה מהרשות לני"ע לפרסם את הדוחות הכספיים. עוד אמרו בחברה כי עד למועד פרסום הדוח מרבית חברי ההנהלה של אורתם סהר הודיעו על התפטרותם המיידית וכרגע אין לאורתם סהר הנהלה.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת יעקובי עוסקת בהקמה וביצוע פרויקטים, באחזקה ותפעול מערכות ומבנים ובהקמה ותפעול של מתקן טיפול בפסולת. מניית קבוצת יעקובי נחתכה ב-73% מיום ההנפקה בדצמבר 2017 ונסחרת כעת לפי שווי שוק של 89 מיליון שקל. קבוצת יעקובי הונפקה לפי שווי חברה של 276 מיליון שקל לפני הכסף, וגייסה 91 מיליון שקל. כלומר, לאחר ההנפקה עמד שוויה על 367 מיליון שקל. הירידה החזקה במניה נבעה מהתדרדרות עקבית בתוצאותיה של החברה, כשתוצאות הרבעון גם אינן מבשרות טוב עבור החברה כשסיכמה את הרבעון עם הפסד תפעולי של 9.5 מיליון שקל והפסד נקי של 28 מיליון שקל.

האחים יעקובי, צילום: עמית שעל האחים יעקובי | צילום: עמית שעל האחים יעקובי, צילום: עמית שעל

הכנסות החברה עלו ב-10% לרמה של 161.3 מיליון שקל, זאת אל מול 146.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הגולמי צנח ב-67% והסתכם ב-4.1 מיליון שקל (שיעור רווח גולמי 2.5%), לעומת רווח גולמי של 12.7 מיליון שקל (שיעור רווח גולמי 8.6%) ברבעון המקביל. את הרבעון סיכמה קבוצת האחים יעקובי עם הפסד תפעולי של 9.5 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של 116 אלף שקל ברבעון המקביל. החברה רשמה הפסד של 12.4 מיליון בגין הפסדי חברות כלולות (אורתם סהר) עקב הפרשות בגין ערבויות שהעמידה החברה לטובת פעילותה של אורתם, מזמיני עבודות וספקים של קבוצת אורתם.

בשורה התחתונה, הקבוצה סיכמה את הרבעון עם הפסד נקי - המיוחס לבעלי המניות - של 28.1 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 1.4 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בהסתכלות על המגזרים בקבוצה, ניתן לראות מחד עלייה בהכנסות, אך מאידך ירידה ברווחים/העמקת הפסדים בכלל המגזרים הרבעון: במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות חלה עלייה של 11.5% בהכנסות שהסתכמו ב-86.9 מיליון שקל, לעומת 78 מיליון שקל ברבעון המקביל. על אף העלייה בהכנסות, המגזר סיכם את הרבעון עם הפסד תפעולי של 7 מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של 2.9 מיליון שקל ברבעון המקביל.

במגזר שירותים ואחזקה, ההכנסות צמחו ב-9.3% והסתכמו ב-35.6 מיליון שקל, לעומת 32.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי במגזר צנח ב-70% והסתכם ב-666 אלף שקל, לעומת רווח תפעולי במגזר של 2.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. במגזר איכות הסביבה חלה עלייה של 6.8% בהכנסות לרמה של 38.7 מיליון שקל, לעומת 36.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההפסד התפעולי במגזר הסתכם ב-2.2 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של 2.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות