אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוסעים לצרפת? שביתות שפרצו במדינה מאיימות לשבש את התוכניות צילום: אי פי איי

נוסעים לצרפת? שביתות שפרצו במדינה מאיימות לשבש את התוכניות

המחאות החלו אתמול וצפויות להשפיע על רכבות ושירותי תחבורה אווירית עם דחייתן או ביטולן של טיסות רבות. בנוסף יבוטלו אוטובוסים, קווי מטרו בפריז, וחשמליות. התראות שביתה הוכרזו גם בערים אחרות, ביניהן ליון, מרסיי, ניס, טולוז ובורדו

05.12.2019, 14:30 | שירות כלכליסט
אם אתם מתכננים במהלך החודש הקרוב נסיעה לצרפת שימו לב שהיא מתמודדת עם שביתות שסביר להניח ישבשו לכם את התוכניות. המחאות החלו אתמול (4.12) וקיים סיכוי שיתרחבו אם האיגודים ידרשו זאת.

השביתות צפויות להשפיע על הרכבות ועל שירותי התחבורה האווירית עם דחייתן או ביטולן של טיסות רבות. תשע מתוך עשר רכבות מהירות יבוטלו ברחבי המדינה, ואם אתם נוסעים לצרפת או חוזרים ממנה ביורוסטאר מומלץ לבדוק את אתר הבית של החברה לעדכונים.

הרכבת מושבתת, צילום: אי פי איי הרכבת מושבתת | צילום: אי פי איי הרכבת מושבתת, צילום: אי פי איי

בנוסף יבוטלו אוטובוסים, קווי מטרו בפריז, וחשמליות. התראות שביתה הוכרזו גם בערים אחרות, ביניהן ליון, מרסיי, ניס, טולוז ובורדו. השביתה כוללת איגודים המייצגים עובדי רכבות, עובדי תחבורה ציבורית עירונית, צוותי קרקע של חברות תעופה ופקחי טיסות כמו גם מובילים, מורים, ועובדי דואר. שירותי איסוף הזבל יופרעו גם הם, ועובדי בתי החולים ולוחמי האש עתידים להצטרף לשביתה במועד מאוחר יותר.

השביתות מגיעות בתגובה לתוכנית הרפורמה החדשה של הממשלה הנוגעת בפנסיה של העובדים, אשר חוששים כי הם עתידים לעבוד יותר ולהרוויח פחות. הממשלה מצדה טוענת כי הרפורמה חיונית להחייאת הכלכלה של המדינה.

מפגינים בצרפת, צילום: אי פי איי מפגינים בצרפת | צילום: אי פי איי מפגינים בצרפת, צילום: אי פי איי

מבקרים בערים מתבקשים לחפש אלטרנטיבות תחבורתיות, כמו הליכה, רכיבה על אופניים או השכרה של קורקינטים חשמליים.

מפגינים נגד הרפורמה, צילום: אי פי איי מפגינים נגד הרפורמה | צילום: אי פי איי מפגינים נגד הרפורמה, צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות