אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הכתר" מתנדנד: סדרת הדגל של נטפליקס מושכת אש צילום: Netflix

"הכתר" מתנדנד: סדרת הדגל של נטפליקס מושכת אש

הביקורת בבריטניה על הסדרה "הכתר" גוברת, בגלל האופן שבו היא מתארת את משפחת המלוכה; בין הטענות שנשמעו, שהסדרה היא “לא הגונה, ומעוותת את האמת לצרכים דרמטיים”

08.12.2019, 08:50 | רותה קופפר

בבריטניה מתרבות התגובות נגד “הכתר” בטענה שהיא מאדירה את בית המלוכה בו היא עוסקת.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הראיון השנוי במחלוקת שנתן הנסיך אנדרו לבי.בי.סי, שהיה אמור לטהר את שמו וקשריו עם עבריין המין ג’פרי אפשטיין, ועשה בדיוק את ההיפך, נכתב בגרדיאן: “הראיון הקטסטרופלי של הנסיך אנדרו, שבו אמר ‘השיפוט שלי הושפע מהנטייה שלי להיות מכובד מדי’, שיקף בדיוק את האתוס של הסדרה.

“הכתר". ככל שמתקרבים להווה מתגברות הבעיות, צילום: Netflix “הכתר". ככל שמתקרבים להווה מתגברות הבעיות | צילום: Netflix “הכתר". ככל שמתקרבים להווה מתגברות הבעיות, צילום: Netflix

"הציטוט הזה יכול היה להיות פרסומת שלה. אפשר רק לדמיין כיצד הסדרה תציג אותו כאדם שקרס תחת אצילות נפשו; הטרגדיה של מי שהדחפים השובביים שלו לא מצאו לעצמם מפלט”.

הכתבת אמה ברוקס, תוהה אם הסדרה “תמיד היתה כתובה כל כך רע או שמא ככל שמתקרבים להווה, ואירועי השעה מתערבבים עם האירועים המדומיינים בה, הכל נהיה מזויף ואבסורד”. שלשום הצטרף, מכיוון קצת אחר, הסופר ומומחה לבית המלוכה הוגו ויקרס, לטענות באומרו ל”דיילי אקספרס” כי היא “לא הגונה, ומעוותת את האמת לצרכים דרמטיים”.

הביקורת הזו מתווספת לטענות שנשמעו בעבר ב”דיילי ביסט” כי הסדרה “מטהרת את אחד מבני המשפחה שהיה חובב נאצים”, ובכלל “משפחת המלוכה קיבלת את הטיפול השלם של ‘אחוזת דאונטון’ - מהתלבושות ועד התפאורה”.

ואם אכן הבעיות מתרבות ככל שמתקרבים להווה, כפי שנטען ב”גרדיאן”, הרי שאירועי העונה הרביעית הקרובה, המצולמת כעת, ממש כמעט כאן. לפי פרסומים אחרונים היא תכלול סצנה שבה דמותו של הנסיך ויליאם מגיח לראשונה כתינוק, ומוחזק בידיה של אמו הנסיכה דיאנה (אמה קורין), וללא ספק תציב עוד אתגרים לסדרה ולצופיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות