אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סכסוך עבודה באגד: מחר צפויים שיבושים בפעילות האוטובוסים באזור ירושלים צילום: אתר אגד

סכסוך עבודה באגד: מחר צפויים שיבושים בפעילות האוטובוסים באזור ירושלים

ההסתדרות תודיע על סכסוך עבודה דחוף - בטענה לפגיעה בשכר הנהגים בשל שינוי באופן חישוב הפרמיות שלהם; השיבושים יהיו בין השעות 6:00 ל-8:00 בבוקר; אגד: השינויים בפרמיות בוצעו בהסכמת ההסתדרות

08.12.2019, 15:19 | בילי פרנקל
משתמשי האוטובוסים של אגד בירושלים וסביבותיה, צריכים להיערך לחלופות אחרות מחר בבוקר. זאת על רקע הסלמה ביחסי העבודה בחברה, שצפויים להביא בין השעות 6:00 ל-8:00 מחר, לשיבושים בנסיעות האוטובוסים של החברה באזור.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שמסרה היום (א') ההסתדרות, בכוונתה להכריז בשעות הקרובות על סכסוך עבודה דחוף בחברה, בטענה לפגיעה שכר הנהגים בשל שינוי באופן חישוב הפרמיות שלהם.

אוטובוס אגד , צילום: נמרוד גליקמן אוטובוס אגד | צילום: נמרוד גליקמן אוטובוס אגד , צילום: נמרוד גליקמן

אף שהחוק מחייב להמתין 14 יום מרגע ההכרזה על הסכסוך ועד לנקיטה בצעדים - הרי שכבר מחר צפויים שיבושים בפעילות החברה באזור עיר הבירה, שכן הנהגים במרחב זה עתידים להשתתף בבוקר באסיפות הסברה בהן יוסבר להם על המהלך ועל דרכי הפעולה שעומדות בפניהם.

אסיפות ההסברה יתקיימו בין שש לשמונה בבוקר כאמור, שבמהלך שעות אלו צפויים שיבושים בפעילות הסדירה של נסיעות החברה.

לדברי יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, ההחלטה להכריז על הסכסוך התקבלה בעקבות שינויים שערכה ההנהלה באופן תחשיב הפרמיות שמקבלים הנהגים, שמתווספות לשכר הבסיס ושמחושבות בין היתר לפי הביצועים של הנהגים. לדבריו, משמעות השינוי שביצעה החברה הינה קיצוץ של עד אלפי שקלים בשכר החודשי של מרבית הנהגים בחברה.

בהסתדרות מוסיפים כי עד כה ניסו לנהל מגעים עם ההנהלה על מנת להחזיר את המצב לקדמותו ולפתוח בהליך הידברות לבחינת הנושא, אבל טוענים כי החברה מסרבת לשתף פעולה ומתבצרת בעמדותיה.

עוד נמסר, כי אם הנהלת אגד לא תחזור בה מהתנהלותה, נציגות העובדים תודיע לציבור בכל יום היכן ייערכו אסיפות עובדים נוספות - שמשמעותן שיבושים נוספים בנסיעות החברה. 

בחברת אגד דחו את הטענות של ההסתדרות ומסרו כי השינוי בפרמיות התקבל בהסכמתה עוד באפריל אשתקד, במסגרת הסכם קיבוצי חדש שנחתם לעובדים.

מאגד נמסר בתגובה: "הנהלת אגד נדהמת מהודעת ההסתדרות על קיום אסיפות הסברה שיתקיימו מחר, יום ב' עד השעה 08:00 ואשר כל מטרתן לגרום שיבושים קשים בתנועת האוטובוסים בשעות בהן עושים אנשים דרכם לעבודה. השינוי בשיטת שכר העידוד לנהגים הוסכם עם ועד העובדים וההסתדרות עוד באפריל 2018, בהסכם קיבוצי חדש וארוך טווח. השיטה החדשה נועדה לשפר את השירות לציבור הנוסעים, באופן שיתגמל את הנהגים על מאמץ בפועל, תוך התחשבות ברמת השירות הניתנת על ידם לנוסעים.

"מאז חתימת ההסכם נערכה עבודה מקיפה למיכון העקרונות כשבמקביל נערכו כנסי הסברה לנציגי הועד, ולאחר מכן בסניפים, למנהלים ולנהגים, ונשלחו סרטוני הסברה לכלל הנהגים לטלפון האישי שלהם. השיטה החלה לפעול בתחילת חודש נובמבר 2019, לאחר שהנהגים בחרו סידורי עבודה חדשים. הנהלת אגד קוראת לנציגי ההסתדרות ולוועד עובדי אגד להתעשת ולקיים את העבודה כסדרה, על מנת שלא לפגוע בציבור הנוסעים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות