אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המושב החדש במטוס שיאפשר לכם לישון בנוחות גם במחלקת תיירים צילום: New Territory

המושב החדש במטוס שיאפשר לכם לישון בנוחות גם במחלקת תיירים

חברת העיצוב הלונדונית New Territory, הציגה את ה"אינטרספייס" - מושב בעל "כנפיים מרופדות", המתקפלות משני צדדיו - שנותנות פרטיות וגם אפשר להניח עליהן את הראש

09.12.2019, 21:08 | שירות כלכליסט

מי לא מתקשה להירדם על מושב של מחלקת התיירים, עם כרית מאולתרת מצעיף או חולצה? עיצוב חדשני של מושבי מטוס מציע פיתרון לבעיה הזאת.

קראו עוד בכלכליסט

זאת באמצעות "כנפיים מרופדות" שמתקפלות משני צידי מושב המטוס - ונותנות עוד קצת פרטיות, ומשהו להניח עליו את הראש. הרעיון החדש של Universal Movement, יחידה של חברת העיצוב הלונדונית New Territory, קרוי "אינטרספייס". הוא הוצג השבוע לציבור בלונדון בוועידת "חדשנות תאי הנוסעים 2019" שנערכה בעיר.

מושבי האינטרספייס, צילום: New Territory מושבי האינטרספייס | צילום: New Territory מושבי האינטרספייס, צילום: New Territory

אינטרספייס היא המצאתו של לוק מיילס, מייסד ניו טריטורי וסמנכ"ל היצירתיות שלה. הוא שימש שלוש שנים כמנהל העיצוב של וירג'ין אטלנטיק, כך שהוא מכיר היטב תאי נוסעים של מטוסים. הוא אמר ל-CNN שהוא שם לב שעיצובי תאי נוסעים חדשניים מתמקדים בד"כ בחוויה של מחלקות העסקים והראשונה, ושהוא רצה להמציא משהו שיעזור להפוך גם את המושבים הזולים יותר לנוחים.

הכנפיים של אינטרספייס מתקפלות ידנית פנימה והחוצה מהמושב, נותנות מראה אוירודינמי וגישה נוחה למעבר. בהשקה בלונדון הוצגו לציבור שני מושבים, אחד שהציג איך נראה המושב כאשר הוא מוטה אחורה, והשני שנמצא במצב אנכי. בשני המצבים ניתן לשנות את מצב הכנפיים. ניתן להשתמש גם רק באחת מהכנפיים, אם כך הנוסע רוצה. לדברי ניו טריטורי, הכנפיים הן חזקות ואינן מתקלקלות בקלות.

המושבים המעוצבים, צילום: New Territory המושבים המעוצבים | צילום: New Territory המושבים המעוצבים, צילום: New Territory

למרות שנראה שמצב בו כל הנוסעים בוחרים להשתמש בכנפיים עלול להיות כאוטי, עדיין נהדר שיש את האפשרות לשנות משהו בישיבה תוך כדי טיסה ארוכה. "מהות העניין היא היכולת ליצור לעצמך את החלל," אומר מיילס.

בעבר כבר נעשו ניסויים של הוספת כריות תמיכה לצוואר במושבי מטוסים. מושבי מחלקת תיירים במטוסי איירבוס 350A של חברת קתאי למשל, מאפשרים לנוסעים להזיז את משענת הראש שלהם בשישה כיוונים שונים.

מלמעלה, צילום: New Territory מלמעלה | צילום: New Territory מלמעלה, צילום: New Territory

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות