אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר קופ"ח כללית ישמש דירקטור בקנביט; נחתם הסכם הפצה עם חברת פארמה גרמנית צילום: רויטרס

יו"ר קופ"ח כללית ישמש דירקטור בקנביט; נחתם הסכם הפצה עם חברת פארמה גרמנית

אלי אדמוני: "הקנאביס הרפואי הוא נושא שנמצא על סדר היום הבריאותי. לא יהיה מנוס מכניסתו לקופות החולים. לבסוף זה יהיה מחויב להיעשות דרך המערכת". קנביט חתמה עם Fette Pharma AG הגרמנית שורכוש ממנה מוצרים להפצה בכ-20 אלף בתי מרקחת ברחבי אירופה

11.12.2019, 09:43 | צלי גרינברג

חברת הקנאביס הרפואי הציבורית 'קנביט' מדווחת הבוקר (ד') כי אלי אדמוני, יו"ר קופת חולים כללית ישמש כדירקטור בחברה.

אדמוני אמר לכלכליסט, "מכיר היטב את אלי כהן, מנכ"ל תיקון עולם שנרכשה על ידי קנביט, שכיהן בעבר כמנכ"ל קופת חולים כללית וכעת עתיד לחזור לכללית. הפנייה אליי לכהן בדירקטוריון קנביט הייתה מברק רוזן. אני מסיים את כהונתי בכללית בעתיד הקרוב מאוד ומטבע הדברים מתכוון להמשיך לעסוק בדברים בהם צברתי גם ידע וגם יכולות לאורך השנים

קראו עוד בכלכליסט

"אני שמח לתרום את תרומתי גם לאחר פרישתי. אני חושב שהקנאביס הוא נושא שנמצא מאוד על סדר היום הבריאותי, גם של משרד הבריאות, גם של קופות החולים וגם של התעשייה. לדעתי אוכל להביא ניסיון שיעזור לטפל בתחום הרגיש הזה באופן הראוי ביותר. כיו"ר קופת החולים הגדולה במדינה, לא יהיה מנוס, לדעתי, מכניסת הקנאביס הרפואי לקופות החולים, כי כמות האנשים הנזקקים ויזדקקו לשרות הזה גדולה, ולבסוף זה יהיה מחויב להיעשות דרך המערכת. צריך כמובן למצוא את הטיפול הנכון ביותר למטופל ובאופן הרגיש ביותר".

בתוך כך, קנביט הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 224 מיליון שקל, חתמה לאחרונה על הסכם לייצור מוצרי קנאביס רפואי עם חברת ייצור המוצרים הרפואיים הגרמנית, Fette Pharma AG, הנמצאת בהסכמי הפצה עם כ-20 אלף בתי מרקחת ברחבי אירופה.

במסגרת ההסכם Fette, המוכרת בישראל בעיקר כמפיצת מוצרי ים המלח באירופה, תשקיע בקנביט כ-2 מיליון דולר בפרמיה של 50% על מחיר השוק המקנה לה שווי של כ-350 מיליון שקל, תפעל לייצר יחד עם קנביט מוצרי קנאביס רפואי משותפים, ועד לפיתוחם תרכוש מקנביט מוצרי קנאביס רפואי לטובת מכירתם בגרמניה.

איתן בן אליהו יו"ר קנביט, צילום: נמרוד גליקמן איתן בן אליהו יו"ר קנביט | צילום: נמרוד גליקמן איתן בן אליהו יו"ר קנביט, צילום: נמרוד גליקמן

לפני כשבועיים השלימה קנביט את רכישת מגדלת הקנאביס הוותיקה תיקון עולם לאחר ששיפרה את תנאי ההסכם במסגרתם ירד סכום התשלום עבור הפעילות הישראלית של תיקון עולם מ-42 מיליון דולר ל-23.5 מיליון דולר במזומן, ו-17.5 מיליון דולר נוספים שיושלמו לתיקון עולם הבינלאומית, לאחר שזו האחרונה תמכור תוצרת של 'קנביט' ב-250 מיליון דולר לאחר החלת הייצוא בפועל.

קנביט תעביר בנוסף לידי תיקון עולם הבינלאומית 4.99% ממניותיה, ואם שוויה יגיע למיליארד שקל במהלך חמש השנים הבאות היא תשלם 18 מיליון דולר נוספים. בנוסף לפעילות הישראלית, קנביט תקבל גם את פעילות תיקון עולם בצרפת, שאישרה בחודש יוני האחרון ניסוי למשך שנתיים וחצי (שבו תבחן שימוש בקנאביס רפואי במדינה), ובפולין, בה הקנאביס הרפואי מאושר.

הפעילות הישראלית של קנביט כיום כוללת את פעילות תיקון עולם בדמות: מתקן ריבוי וגידול בכפר יהושע, הממוקם על שטח של 20 דונם ובעל פוטנציאל גידול חקלאי של עד 9 טון בשנה; מפעל לייצור קנאביס רפואי באזור התעשייה ציפורית שבנצרת עלית; קליניקה, בית מרקחת ומשרדים ברחוב השל"ה 9 בתל אביב, ונקודות הפצה במרכז תל אביב ובבית החולים זיו בצפת; וחוות גידול קנאביס רפואי של קנביט המשתרעת על כ-20 דונם באזור ים המלח.

תגיות