אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטוסי ה-737 שהסבה התע"א למטוסי מטען  צפויים לחזור מחר לפעילות צילום: התעשייה האווירית

מטוסי ה-737 שהסבה התע"א למטוסי מטען צפויים לחזור מחר לפעילות

התעשייה האווירית צפויה להסיר מחר בבוקר את ההגבלות שהטילה היום על 47 מטוסי בואינג 737 שהסבה למטוסי מטען לאחר שנמצאה דרך לטפל בליקוי במחיצה המותקנת במטוסים, בידי המפעילות עצמן

11.12.2019, 22:10 | אודי עציון

התעשייה האווירית צפויה להסיר מחר (ה') בבוקר את ההגבלות שהטילה היום על 47 מטוסי בואינג 737 שהסבה לתצורת מטען ומופעלים בחברות תעופה בחו"ל.

כפי שנחשף בכלכליסט, החברה אסרה על הטסתם עם מטען, לאחר שבדיקות פנימיות שערכה העלו חשד לליקוי בתהליך הייצור של מחיצה המותקנת במטוסים במהלך הסבתם מתצורת הנוסעים המקורית לתצורת מטען.

היום הציגו אנשי חטיבת התעופה של התעשייה האווירית למומחי רשות התעופה האזרחית (רת"א) את הפתרון שפיתחו לטיפול בליקוי האפשרי. מדובר בתיקון שיוכלו המפעילות להתקין בעצמן במטוסים, במידה ואכן יתברר בבדיקות שעורכת תע"א כי אכן ישנו ליקוי במטוסים.

בואינג 737 מטען של חברת אלסקה שהוסב על ידי התעשייה האווירית , צילום: התעשייה האווירית בואינג 737 מטען של חברת אלסקה שהוסב על ידי התעשייה האווירית | צילום: התעשייה האווירית בואינג 737 מטען של חברת אלסקה שהוסב על ידי התעשייה האווירית , צילום: התעשייה האווירית

המטוסים המדוברים, מדגמי 737-300 ו-737-400 הוותיקים, הוסברו בתע"א בעשור הקודם. בעולם מקובל להשתמש במטוסי נוסעים ותיקים, שסיימו את שירותם בחברת התעופה שרכשה אותם, כבסיס למטוסי מטען, תוך הסרת המושבים, חיזור רצפת המטוס, ויצירת דלת גדולה להכנסת והוצאות פלטות מטען. אחת החברות שמשתמשות במטוסים היא קוונטאס האוסטרלית, שמפעילה ארבעה מטוסי 737 שהוסבו בממתקני התע"א בלוד, והודיע היום על הוצאתם הזמנית משירות, עד לקבלת אישור להפעילם שוב.

מהתעשייה האווירית נמסר בתגובה: "בהמשך לבדיקות שמבצעת התעשייה האווירית בשל החשד לליקוי בייצור חלקי פח במטוסי המטען המוסבים, מסוג בואינג 737, התקיימה היום ישיבה בוועדת הבטיחות של רשות התעופה האזרחית. במהלך הישיבה הציגה התעשייה האווירית פתרון שיאפשר הפעלה מיידית בבטיחות מלאה של צי המטוסים. הפתרון שהוצע נבחן חיובית על ידי אנשי רת"א, ובמידה ויתקבל סופית תופק עד מחר הנחיה למפעילי המטוסים בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות