אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבי לוי הוא בעל השליטה החדש בלהב אל.אר צילום: צביקה טישלר

אבי לוי הוא בעל השליטה החדש בלהב אל.אר

מנכל מליסרון היוצא יגדיל את אחזקותיו בחברה ל-38%-45% תוך השקעה של 100 מיליון שקל; במקביל, מנהלת חברת הנדל"ן מגעים לרכישת 31 נכסים בגרמניה תמורת 300 מיליון שקל

15.12.2019, 11:17 | גולן חזני

אבי לוי, מנכ"ל מליסרון היוצא, יהפוך לבעל השליטה החדש בחברת הנדל"ן להב אל.אר שבשליטת אלי להב ואיליק רוז'נסקי. להב הודיעה הבוקר כי לוי יגדיל את אחזקותיו בחברה ל-38%-45% במסגרת הגיוס, בהשקעה של כ-100 מיליון שקל בגיוס, לאחר שקיבל את הזכויות מבעלי מניות רים. להב ידולל ל-20% מהמניות.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, הודיעה להב על מגעים שהיא מנהלת בגרמניה לרכישת 31 נכסים – מרביתם מרכזי קניות שכונתיים וסופרמרקטים תמורת 76-78 מיליון יורו - 300 מיליון שקל. כספי הגיוס מיועדים לממן את הרכישה ותשואת העיסקה צפויה ל-8% בשנה.

העיסקה בגרמניה תגדיל את מספר הנכסים של החברה במדינה מ-41 מרכזי קניות שכונתיים ל-72 מרכזים ויגדיל את שכר הדירה מהם ב-60% ל-16.5 מיליון יורו.

בנוסף, מנהלת להב מו"מ למכירת נכס בגרמניה בכ-12-11.5 מיליון יורו. הנכס נרכש תמורת כ-8 מיליון יורו. החברה מנהלת גם משא ומתן מתקדם למכירת 50% מ-3 קומות של החברה בסיטי טאואר ברמת גן לפי שווי 60 מיליון שקל לאחר שרכשה את הקומות ב-39 מיליון ובספרי החברה רשומים 46 מיליון שקל. להב מבצעת הליכים למימון מחדש לנכסים בגרמניה בסך של כ-19 מיליון שקל.

 

אבי לוי, צילום: צביקה טישלר אבי לוי | צילום: צביקה טישלר אבי לוי, צילום: צביקה טישלר

לוי כבר התמקם במשרדי להב אל.אר והעובדה שלהב הסכים לאפשר לו להפוך לבעל השליטה איננה טריוויאלית ומצביעה על ההערכה שלו כי תחת לוי תוכל החברה לבצע קפיצת מדרגה.

אבי לוי: "אני מודה לאלי להב שאישר את העברת השליטה. גיוס ההון המהותי שהחברה תבצע יהווה בסיס להמשך צמיחה וגידול ופיתוח עסקי".

אלי להב הוסיף כי "אחרי שנים רבות החלטתי להעביר את המושכות לטובת החברה, אם כי אני נשאר בעל מניות מהותי ואמשיך להיות מעורב ולעזור לאבי, לאיליק חוה ושלומי (הנהלת החברה – ג.ח.).

"אבי בעל יכולות רבות בתחום שבו אנו פועלים, ואין לי ספק שניסיונו הרב וכניסתו כבעל שליטה תסייע לנו בהמשך התפתחות החברה"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות