אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלוני חץ רוכשת פארק עסקים באוקספורד בריטניה ב-370 מיליון שקל צילום: עמית שעל

אלוני חץ רוכשת פארק עסקים באוקספורד בריטניה ב-370 מיליון שקל

הפארק כולל שטחי משרדים ומרכז מסחרי פתוח, בשטח השכרה כולל של 16 אלף מ"ר, על קרקע של 44 דונם - האתר מושכר בתפוסה מלאה, ומניב NOI של 4 מיליון ליש"ט לשנה

15.12.2019, 15:22 | אורי גלאור

אלוני חץ מדווחת הבוקר (א') כי חברה בת שבבעלותה (Brockton Everlast) חתמה על הסכם לרכישת פארק עסקים הממוקם בסמוך לעיר אוקספורד בבריטניה. התמורה בעסקה עומדת על 81 מיליון ליש"ט (כ-370 מיליון שקל- ללא עלויות עסקה). להערכת החברה, העסקה תושלם לקראת סוף ינואר 2020.   

קראו עוד בכלכליסט

פארק העסקים כולל שטחי משרדים ומרכז מסחרי פתוח, בשטח השכרה כולל של כ-16 אלף מ"ר, וממוקם על קרקע בשטח של כ-44 דונם. הפארק  מושכר בתפוסה מלאה ומניב NOI של כ-4 מיליון ליש"ט לשנה (כ-19 מיליון שקל), עסקה המגלמת שיעור תשואה של 4.9%. כמחצית מהפארק כולל שטחי משרדים ומחציתו שטחי מסחר. מימון העסקה ייעשה באמצעות הון עצמי אותו תזרים אלוני חץ לחברת Brockton Everlast. 

עוד מוסיפה החברה כי המקרקעין הם בעלי פוטנציאל השבחה מהותי, במקרה שיתקבל אישור תב"ע להקמת פארק מדע מודרני, תוך הוספת זכויות בניה.

מתחילת השנה רכשה אלוני חץ בבריטניה 5 מתחמים בסכום כולל של כ-600 מיליון ליש"ט, המניבים NOI שנתי של כ-28 מיליון ליש"ט. בחודש אוגוסט חתמה על רכישה של בניין משרדים באיזור Shoreditch שבלונדון, בתמורה ל-106 ליש"ט (כ-450 מיליון שקל),נכס המניב NOI שנתי של כ-4.8 מיליון ליש"ט.

בעסקה נוספת רכשה אלוני חץ בניין משרדים בלונדון, המוכר בשם Waterside House בתמורה ל- 220 מיליון ליש"ט. הנכס מושכר במלואו למטה ההנהלה העולמית של חברת Marks & Spencer וה-NOI השנתי בגינו מסתכם ב-11 מיליון ליש"ט. בנוסף ביצעה  החברה שתי עסקאות נוספות בלונדון בעלות של 95 מיליון ליש"ט ו-100 מיליון ליש"ט.

אלוני חץ מחזיקה בכ-56.2% בחברת הנדל"ן המניב אמות, כ-44% בחברת Carr Properties הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בבוסטון וושינגטון הבירה בארה"ב. בנוסף, החברה פועלת באירופה ע"י החזקה של כ-8% בחברת PSP Swiss property הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בשוויץ. פעילות נוספת שיש לאלוני חץ באירופה היא החזקה של 95.3% ב- Brockton Everlast העוסקת בתחום הנדל"ן המניב בבריטניה, תוך כדי התמקדות בלונדון. אלוני חץ מחזיקה במקביל במניות השליטה (60.1%) בחברת האנרגיה המתחדשת אנרג'יקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות