אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אביגדור וילנץ: המהנדס עם מגע הזהב צילום: שמואל אוסטר

אביגדור וילנץ: המהנדס עם מגע הזהב

מוכר לענקיות הטכנולוגיה, וסולד מהן. "תחום אחד שמאוד מעניין אותי הוא להילחם בגדולים. למרות שבעוונותיי אני גם מסייע להם ומחזק אותן", אמר

17.12.2019, 10:12 | הגר רבט

אם להייטק הישראלי יש יזם בעל מגע זהב, זה כנראה אביגדור וילנץ. המהנדס מצפון הארץ כבר מכר חברות למארוול, אמזון וסיסקו – ומאתמול גם לאינטל.

קראו עוד בכלכליסט

וילנץ למד הנדסת אלקטרוניקה בטכניון, והחל את דרכו המקצועית באלביט של שנות השמונים. בשנת 1992 הקים את חברת גלילאו, אותה מכר לענקית השבבים מארוול ב־2.7 מיליארד דולר בשנת 2000. לאחר המכירה נשאר וילנץ לכמה שנים במארוול, עד שהקים חברה נוספת – אנאפורנה לאבס, אותה מכר לאמזון ב־2015 תמורת כ־350 מיליון דולר. וילנץ השקיע גם בחברת ליבה (Leaba) שנמכרה לסיסקו בעסקה של כ־320 מיליון דולר. מוקדם יותר השנה נחשפה חברת לייטביטס לאבס (Lightbits Labs), שווילנץ נמנה על מייסדיה ובין המשקיעות בה: דל־EMC, סיסקו ומייקרון. בהבאנה לאבס שימש וילנץ כיו"ר והשקיע בה כבר משלב הסיד.

אביגדור וילנץ , צילום: שמואל אוסטר אביגדור וילנץ | צילום: שמואל אוסטר אביגדור וילנץ , צילום: שמואל אוסטר

על אף שלא מעט חברות שלו נמכרו לענקיות אמריקאיות, וילנץ דיבר לאחרונה נגדן בכנס שנערך בחודש מאי האחרון: "תחום אחד שמאוד מעניין אותי הוא להילחם בגדולים. למרות שבעוונותיי אני גם מסייע להם ומחזק אותן", אמר. "אני חושב שיותר מידי כוח מביא רע. אמזון היא חברה רעה, אפל היא חברה נוראית. בגוגל, אפל ואמזון הרֹע שם עצום. אני מחפש חברות שילחמו בהן".

תגיות